Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem hacmi neden yükseliyor?

Abone Ol
Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem hacmi neden yükseliyor?
Emre Boran
 • 20 Eylül 2020
 • Yazar:

  Bakkt, kötü bir başlangıçla Bitcoin’in fiyatının düşmesine yol açmasının ardından tüm zamanların en yüksek işlem hacmine ulaşarak geri dönüş yapıyor.

  Bitcoin vadeli işlemlerinde hacmi aniden yükselen Bakkt’ta neler oluyor?

  Geçen yıl, önde gelen kripto para birimi ABD ile Çin arasındaki gerilim artarken altınla birlikte yükselmeye başladığında, Bitcoin'in güvenli liman efekti yükselmişti. Ancak ardından KOVİD-19 pandemisi ve pandemi nedeniyle küresel çapta başlayan parasal genişleme ve mali teşvik paketleri geldi.

  Bu yılki gelişmelerin nasıl sonuçlanacağından bağımsız olarak, geçen yılki Bitcoin rallisi gücünü sürdüremedi. Intercontinental Exchange'in sahip olduğu, fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri platformu, güya kripto para piyasasında bir sonraki büyük şey olacaktı ve kripto para benimsenmesini artıracaktı. Platformun başlatıldığı zaman dışında son günlere kadar neredeyse hiç aktivite olmadı.

  Bitcoin fiyatı tekrar 11 bin dolarları bulurken Bakkt işlem hacmi arttı. İşlem hacmi 175 milyon doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

  Bir yıllık durgunluğun ardından Bakkt'ta neden Bitcoin'e aniden ilgi duyulduğu belirsiz.  Kurumsal ilgi bir noktada başlamış olabilir. Veya riskten korunma (hedge fon) ve hatta MicroStrategy gibi enflasyona karşı koruma sağlayan fonların yöneticilerinin adımları Bakkt’a ilgiyi arttırmış olabilir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bitcoin vadeli işlemleri ile ilgili her şey

  Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem hacmi neden yükseliyor?

  Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem hacmi neden yükseliyor?

  Bakkt, kötü bir başlangıçla Bitcoin’in fiyatının düşmesine yol açmasının ardından tüm zamanların en yüksek işlem hacmine ulaşarak geri dönüş yapıyor. Bitcoin vadeli işlemle...

  • 20 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.