Bitcoin Tarihinde Bir İlk! Rekor Üstüne Rekor!

68

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adından söz ettirmeye devam ediyor. Bitcoin tarihinde bir ilk olarak BTC hodl eden adres sayısı ilk defa bu eşiği aşarak rekor kırdı. Detaylar ise şu şekilde…

Lider kripto para birimi yeni bir rekor daha kırdı!

Son günlerde yaşadığı yükselişin yanı sıra Bitcoin (BTC), hodl eden adres sayısında da bir artış kaydederek, tarihte ilk kez 40 milyon eşiğini aşarak rekor kırdı. Yapay zeka tabanlı kripto analiz platformu IntoTheBlock tarafından paylaşılan bu veri grafiğinde Bitcoin (BTC) hodl eden adres sayısı 24 Mart itibariyle 40.25 milyon seviyelerini gördü. Bu eşik lider kripto para biriminin varoluşundan bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu.

IntoTheBlock platformunun Tweetine göre, BTC tutan adreslerin sayısı Şubat ayında önemli bir düşüş yaşamasına rağmen büyümeye ve zirveler kaydetmeye devam etti. BTC hodl eden adres sayısındaki bu yükselişe ilişkin platformun açıklaması ise şu şekilde:

Bu durum, Bitcoin’e yönelik artan ilgiye ve benimsenmeye işaret ediyor

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları BTC biriktirmeye devam ediyor

Daha önce Finbold, 2022’nin başı itibariyle, cüzdanlarında BTC olan 888.000 yeni adresin ağa katılmasından sonra, 14 Mart’ta BTC tutan ortalama adres sayısının 39.7 milyon seviyelerine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirmişti.

Yine bir hafta önce Finbold, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin kripto para piyasasında devam eden aşırı volatiliteyi umursamadan akümülasyon yapmayı, yani BTC biriktirmeyi tercih ettiğini de bildirmişti. Nitekim o sırada, BTC’lerini bir yıldan uzun süredir cüzdanlarında tutan yatırımcıların cüzdanlarındaki toplam Bitcoin, Kasım 2021’den bu yana yükseliş yaşayarak 11,7 milyon BTC’nin üzerindeydi.

Analistlere göre Bitcoin için piyasa duyarlılığı hala yüksek seviyelerde bulunuyor. Piyasa değerine göre lider kripto para birimi BTC için son zamanlarda artan piyasa duyarlılığı, borsalardan çıkan büyük miktarlardaki BTC miktarı ile de uyumlu gözüküyor. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC), geçtiğimiz 1 hafta içinde yüzde 8,3 artış yaşadı. Anlık olarak ise lider kripto para birimi BTC 44.405,09 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku