Bitcoin Talep eden fidyeciler yakalandı

0 1

Hindistan Jaipurda iki haftadan fazla bir süre boyunca esaret altında tutulan iki Bitcoin tüccarı ve bir kişi serbest bırakıldı.

Hindustan Timesa göre iki Bitcoin tüccarı Luftan Shaikh ve Mohammad Shazad ve tüccar olmayan kişi kaçırıldı. Fidyeciler kaçırdıkları kişilerin aile üyelerinden 80 Bitcoin talep ettiler. Jaipurdaki kıdemli bir polise konu hakkında şunları söyledi;

Çete iki bitcoin tüccarı olan Shaikh ve Shazadı kaçırdı ve 8 crore değerinde 80 bitcoin [yaklaşık 115.000 $] istedi. 

Üç kişi dokuzuncu kattaki bir dairede on bir çete üyesi tarafından tutuluyordu. Çete üyelerinden yedisi yakalanırken dördü kaçmayı başardı. Polis bir araba kaçırma olayını soruştururken bu kişileri tespit etti. 

Mağdurların işkence gördükleri belirtildi ve hemen tedavi altına alındılar. Bundan önce Norveçli Tom Hagen’in karısı Anne Elisabeth Falkevik geçen yılın sonunda kayboldu. Monero kripto para biriminde ödenmek üzere yaklaşık 10 milyon dolarlık bir fidye talebi yapıldı. Ancak kişinin hala kayıp ve öldürüldüğünden şüpheleniliyor. 

Amerikalı işadamı William Sean Creighton Kopko da geçen yıl Kosta Rikada kaçırıldı ve yaklaşık 1 milyon dolarlık bir bitcoin fidye talebinde bulunuldu. Ödeme gönderildi ancak neredeyse bir yıl geçmesine rağmen Kopko dan bir ses çıkkmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku