‘Bitcoin son çeyrekte 13 bin 500 dolara ulaşabilir’

0 0

Analist Vince Prince tarafından sunulan teknik düzene göre Bitcoin bu çeyrekte 13 bin 500 dolara yükselecek.

TradingView uzmanı içindeki kripto para birimini yükselen bir boğa bayrağı içinde gösterdi ve yükselen bir kanal modelinin üzerinde kırılma gücüne sahip olduğunu belirtti.

 Bitcoin yakın zamanda ulaştığı yıllık en yüksek seviyeden ser t bir düzeltme hareketi gösterse de bir grafik yorumcusuna göre kripto para biriminin fiyat artışını 13 bin 500 dolara doğru sürdürmek için yeterli potansiyeli var.

Yükselen kanal

Temmuz ayı ortasında yaptığı analizde Bitcoin artışını doğru bir şekilde tahmin eden TradingView’e ekonomi makaleleri yazan Vince Prince kripto para biriminin günlük tablosunda yeni bir teknik oluşuma dikkat çekti…

Bay Prince BTC / USD döviz kurunun artık “yükselen boğa bayrağı” içinde trend olduğunu kaydetti . Bu fiyatın üstünde ve altında iki yukarı trend çizgisi tarafından onaylanan artan bir kanal modeli.

Bu arada analist Bitcoin’in yükseliş hareketinin uzun vadeli azalan trend çizgisi direncinin (kırmızı) üzerinde olduğunu vurguladı. İki modeli birleştirerek kripto para biriminin gelecek oturumda yukarı doğru hareket etme gücüne sahip olduğunu belirtti ve 13 bin 500 dolar civarında bir yukarı yönlü hedef öngördü.

Analist bunun yanında Bitcoinin değerini 2 bin 500 dolar daha artırabilmesinin nedeni olarak Yükselen Kanal Modellerini de örnek gösteriyor. İdeal olarak kanalın üst eğilim çizgisinin üzerinde bir kırılma fiyatı modelin maksimum yüksekliği kadar yukarı doğru yönlendirmeli. Bunu da Bitcoin’e uyarladığımızda yaklaşık 2 bin 400 dolara tekabül ediyor.

Bu nedenle kırılma noktasına bağlı olarak Bitcoin 2 bin 400 dolar kadar yükselmelidir. Kripto para biriminin birincil boğa hedefi olmaya daha önce son 12 ayda direnç olarak hareket eden 13 bin 500 dolara getiriyor.

Bitcoin destek seviyeleri

Prince ayrıca Bitcoin yükseliş trendini sürdürmeye çalışırken fiyatların geri çekilme olasılığını da öngördü.

Analist 10 bin 500 – 10 bin 350 dolar civarında önemli bir destek seviyesini vurguladı. Bu da daha önce kripto para biriminin devam eden artma girişimlerine direnç olarak davranan aynı fiyat tabanı. Prince söz konusu seviyelerin altına inmenin Bitcoin’in düşüş eğilimini artıracağını da sözlerine ekledi.

Yatırımcılara başta COVID salgını ile ilgili ekonomik gelişmeler olmak üzere her türlü olumsuz hareketi öngörmek için makroekonomik eğilimleri incelemelerini tavsiye etti. Prince kripto para biriminin yaklaşık yüzde 60 oranında düştüğü Mart 2020 hezimetini hatırlatarak küresel pazar sıkıntısının herhangi bir belirtisinin Bitcoin üzerinde ek satış baskısı yaratabileceğini belirtti.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku