Bitcoin satın alma fırsatı mı sunuyor?

0 0

Bitcoin (BTC) fiyatları Çinli yetkililerin önde gelen kripto para birimi borsası Binance’ın Shanghai ofislerine baskın düzenlediği ve kapattığı haberi üzerine düşüşe geçti. Binance medya haberlerini reddetmesine rağmen hasar çoktan söz konusu olmuştu bile.

Bloomberg panelindeki bir tartışmada analistler BTCnin küresel belirsizlik zamanlarında daha çekici hale geldiğini söyledi. Ayrıca BTCnin sonunda bir değer deposu olacağına ve dijital altın olarak hareket edeceğine karar verdiler. Mevcut düşüş teknik tabloyu onarımın ötesine sürdü mü yoksa bu düşük seviyelerde BTC satın almak için son fırsat mı? Hadi bulalım.

BTC / USD kuru düşen bir kama düzeninde işlem görüyor. Boğalar 50 haftalık SMAnın hemen altındaki ve yüzde 61.8lik Fibonacci topluluğunun 3 bin 236 dolar ile 13 bin 973 dolar arasında yükselen destek hattını savunmaya çalışıyor. Mevcut seviyelere yakın çok sayıda destek olduğu için buradan bir sıçrama beklemekteyiz.

Boğaların fiyatı 7 bin 337 dolardan 7 bin 702 dolara kadar yükselmesi durumunda daha derin bir düşüş olasılığı devam edecek. 7 bin 702 doların üstünde kama direnç çizgisine geçmeyi bekliyoruz. Kama kırılması hareketin devam edeceğini gösterecek.

Varsaydığımızın tersine eğer ayılar fiyatı kama destek hattının altına çeker ve düşüşte sürerse Fibonaccinin yüzde 78.60a düşmesi  ve fiyatın da 5 bin 533 dolar seviyesine düşmesi olası. Panik yerine yatırımcılar fiyatı 7 bin 702 doların üzerinde tutarsa pozisyon oluşturmaya başlamalı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku