Bitcoin rallisi Bitcoin vadeli işlemlerini rekor seviyeye taşıdı

0 0

Bitcoin’in rekor seviyedeki en büyük kazanımlarından birini belirten Cuma günkü rallisi vadeli işlem alım-satım işlemlerini tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıdı. Hem Binance hem de Bakkt rekor kıran hacimler rapor ediyor.

CoinMarketCap tarafından derlenen verilere göre Bitcoin (BTC) 25 Ekim’de önemli bir yükseliş gerçekleştirerek fiyatını yüzde 42’lik bir artışla 10 bin 600 dolar bandına kadar taşıdı.

Binance Bitcoin’in sismik hareketler yapma kabiliyetini göstererek BTC’nin yüzde 42’lik bir artışa ulaşmasının yaklaşık 15 saat sürdüğünü belirtiyor.

Piyasa rallisi 2 Nisandan bu yana BTC’nin vadeli işlem piyasalarını yeni seviyelere taşıdığı için en büyük tek günlük fiyat dalgalanmasını da kaydetti.

Milyar dolarlık dönüm noktasını geçen Binance Futures 24 Eylülde başlatılan yeni platform için BTCye olan yoğun ilginin sinyalini veren Cuma günü 24 saat içinde 165 bin BTC ticareti ile 1.14 milyar dolara fırladı.

Bu arada Bakkt günlük işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak ikinci haftada rekor kırdı.

Bakkt’ın baş işletme sorumlusu Adam White Wall Street’in ilk para yatırma vaadini yerine getirmek üzere güçlendirildiği için Intercontinental Exchange’in işlettiği yeni platformdan daha fazla ürüne işaret ediyor.

White bu noktada şu açıklamayı yapıyor:

“Eylül’ün lansmanı bir dönüm noktasıydı ancak bitiş çizgisi değildi. Zor iş piyasanın gelişimiyle beraber önümüzdeki aylarda yeni ürün ve sözleşmelerle birlikte oluyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku