Bitcoin piyasa bütünlüğünden yoksun

0 0

Goldman Sachsın eski başkanı ve Donald Trumpın eski ekonomi danışmanı Gary Cohn Bitcoinin yatırımcılar için uzun vadeli beklentilere sahip olamayacağı kanısını savundu.

Gary Cohn Bloomberg ile yapılan bir röportajda şeffaflıktan noksan olması nedeniyle Bitcoinin “gerçek bir piyasanın temel bütünlüğünden yoksun” olduğunu belirtti. Yatırımcıların denetimi olmayan bir sistemi sorgulaması gerektiğini söyledi.

Cohn BTC hakkında tüm nedenlerden dolayı güçlü gelişmekte olan bir varlık sınıfının  başarısız olabileceğine değindi. “Sistemin bütünlüğünün bir kısmı ona kimin sahip olduğunu sistemin kimde olduğunu ve neden transfer edildiğini bilmektir.

Trump yönetimindeki görevinden 2018 yılında istifa eden Cohn o süreçten itibaren Blockchain teknoloji şirketi Spring Labsda danışman olarak çalışmaya başladı.

Cohn 2017 yükselişini izleyen aylarda Bitcoine inanmadığını ancak Blockchain teknolojisinde bir potansiyel gördüğünü de söyledi. O dönem Cohn finansın geleceğinde kriptonun rol oynayacağını düşündü ancak kriptoyu Bitcoinden ziyade global bir token olarak algıladı ve yatırımcılar için madencilik maliyetleri muhtemelen başta gelen bir kafa karışıklığı olacaktı.

Coinbase Gary Cohnun yaptığı yorumların BTCnin önceki tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 19.892 Doları geçtiği zamana denk geldiğini belirtti. Bu kritik fiyata ulaştıktan sonra bazı balinalar satış yaptı ve hafif bir düşüş beraberinde geldi. BTC yazım sırasında 18.920 Dolar seviyesinde yer aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku