''Bitcoin piyasa bütünlüğünden yoksun''

Abone Ol
''Bitcoin piyasa bütünlüğünden yoksun''
Gökçe Hürata
 • 02 Aralık 2020
 • Yazar:

  Goldman Sachs'ın eski başkanı ve Donald Trump'ın eski ekonomi danışmanı Gary Cohn, Bitcoin'in yatırımcılar için uzun vadeli beklentilere sahip olamayacağı kanısını savundu.

  Gary Cohn, Bloomberg ile yapılan bir röportajda, şeffaflıktan noksan olması nedeniyle Bitcoin'in “gerçek bir piyasanın temel bütünlüğünden yoksun” olduğunu belirtti. Yatırımcıların denetimi olmayan bir sistemi sorgulaması gerektiğini söyledi.

  Cohn, BTC hakkında, tüm nedenlerden dolayı güçlü, gelişmekte olan bir varlık sınıfının  başarısız olabileceğine değindi. "Sistemin bütünlüğünün bir kısmı, ona kimin sahip olduğunu, sistemin kimde olduğunu ve neden transfer edildiğini bilmektir.''

  Trump yönetimindeki görevinden 2018 yılında istifa eden Cohn, o süreçten itibaren Blockchain teknoloji şirketi Spring Labs'da danışman olarak çalışmaya başladı.

  Cohn, 2017 yükselişini izleyen aylarda, Bitcoin'e inanmadığını, ancak Blockchain teknolojisinde bir potansiyel gördüğünü de söyledi. O dönem, Cohn, finansın geleceğinde kriptonun rol oynayacağını düşündü ancak kriptoyu Bitcoin'den ziyade global bir token olarak algıladı ve yatırımcılar için madencilik maliyetleri muhtemelen başta gelen bir kafa karışıklığı olacaktı.

  Coinbase, Gary Cohn'un yaptığı yorumların, BTC'nin önceki tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 19.892 Doları geçtiği zamana denk geldiğini belirtti. Bu kritik fiyata ulaştıktan sonra, bazı balinalar satış yaptı ve hafif bir düşüş beraberinde geldi. BTC, yazım sırasında, 18.920 Dolar seviyesinde yer aldı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Garycohn ile ilgili her şey

  ''Bitcoin piyasa bütünlüğünden yoksun''

  ''Bitcoin piyasa bütünlüğünden yoksun''

  Goldman Sachs'ın eski başkanı ve Donald Trump'ın eski ekonomi danışmanı Gary Cohn, Bitcoin'in yatırımcılar için uzun vadeli beklentilere sahip olamayacağı kanısını savundu. Gary Coh...

  • 02 Aralık 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.