Bitcoin, olumsuz haberlere rağmen düşüş göstermedi

0 0

Son haftalarda Bitcoinin orta vadeli görünümünü ele geçiremeyen alıcı ve satıcılar olumsuz bir durumla karşı karşıya kaldı.

Bitcoini düşük seviyelere çekmek isteyen spekülatörlerden ayılar şu ana kadar fiyatı kritik bir seviyenin altına indiremedi.

Son dönemde görülen olumsuz haberlere rağmen BTCnin istikrarlı bir ilerleme kaydetmesi analistler için sürpriz oldu.

Bir analist Bitcoinin söz konusu haberlere karşı geçmiş yıllarda gösterdiği tepkiden farklı davranmasının sebebini açıkladı.

Borsalar BTCnin düşük dengesine işaret ediyor. Bitmexe olan açık faizin keskin bir şekilde düşmesiyle birleştiğinde fiyatı düşürmek için dolaşan spot kriptonun yeterli olmadığını belirtti.

BTC konsolidasyon aşamasında

Son gün ve haftalarda ayı sınıfı lehine gelişen BTC fiyatı 10.000 Doların ortasındaki bölgede işlem gördüğü için belirleyici bir ivme kazanamadı.

Alıcılar ve satıcılar büyük bir zorluk yaşadı. BTC 10.500 Dolar ile 10.600 Dolar arasında oldukça dar bir konsolidasyona girdi.

Yatırımcıların ve analistlerin bu volatilite geri dönene kadar bir sonraki adımı kesin olarak belirtmeleri mümkün görünmüyor.

BTC fiyatının düşüşe geçmemesinin nedeni

Bir analist Twitter aracılığıyla son haberlere rağmen Bitcoin fiyatının düşmeme sebebini borsalarda dolaşımdaki BTC spot eksikliği kaynaklı olduğunu belirtti.

“Bitmex / Trump haberleri çıktığından beri Mex açık faizinin % 30unu kaybetti (genellikle uzun vadeli kapanış) ve fiyat yalnızca % 3 düştü. Borsada atılabilecek spot kalmadı. Burada sert bir şekilde atabilmemizin neredeyse hiçbir yolu yok.”

Bitcoin arzının çoğu hala soğuk depoda olduğu veya Bitmex gibi marj ticaret platformlarından taşındığı için şu anda çok fazla satış baskısı söz konusu değildir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku