Bitcoin Ölü Kedi Sıçraması mı Yaptı? Uzmandan Ralli ve Düzeltme Yorumu

1.110

Popüler kripto trader’ı ve analist Michaël van de Poppe, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in bu hafta başında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından izlenecek temel fiyat seviyelerinin ana hatlarını çiziyor.

Analist, Bitcoin (BTC)’in boğa koşusunun ikinci aşamasında olduğunu belirtiyor

Ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe, 136 bin YouTube abonesine dünyanın en büyük kripto para birimi BTC’nin mevcut uzun vadeli boğa döngüsünün ikinci aşamasında olduğunu söylüyor. Analist ayrıca Bitcoin (BTC)’in düşüş eğiliminin azaldığını belirtiyor. Van de Poppe, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Bu aşamada, hiçbir düzeltme anı olmayan böyle bir boğa koşusu yaşadık. Ayrıca ağustos ayında yaklaşık yüzde 77’lik bu koşuyu yaşadık ve ardından standart yüzde 25’lik bir düzeltme yaptık. Ayrıca, insanlar bunun daha düşük bir yükseklik ve ölü bir kedi sıçraması olacağını söylüyorlardı. Bu aşamada tüm ayı piyasasının düşünme veya gerçek açıklamalarının geçtiği yeni zirveler yaptık. Bu aşamada tüm ayı piyasasının düşünme veya gerçek açıklamalarının geçtiği yeni zirveler yaptık. Yani aslında hala boğa döngüsünün ikinci aşamasında olduğumuzu görüyoruz.

Lider kripto para birimi Bitcoin, düşüş eğiliminin hâkim olduğu eylül ayının ardından ekim ayına 45 bin doların altında başlamıştı. ProShares Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sinin ilk gün onaylanması, en iyi kripto para biriminin yeni keşfedilen yükseliş eğiliminin canlanmasında önemli bir rol oynuyor. BTC 20 Ekim günü 66 bin dolara yükselerek yeni ATH’sine ulaştı.

Van de Poppe’ye göre BTC için izlenmesi gereken seviyeler 75 bin dolar ile 100 bin dolar

Popüler kripto analisti, yakın bir zaman önce paylaştığı YouTube videosunda lider kripto para birimi için izlenmesi gereken seviyeleri açıklıyor. Analist, boğa koşusu devam ederse, izlenmesi gereken ana Bitcoin fiyat seviyelerinin 75 bin dolar ve 100 bin dolar olduğunu dile getiriyor. Van de Poppe’nin konuya ilişkin açıklaması ise şu şekilde:

Fiyat değerlendirmesindeki psikolojik noktalara bakarsanız, ilki 75 bin dolar. Bir sonrakine bakarsanız, 100 bin dolar olacak. Bu yüzden bu ikisini izlemek önemlidir. Üçüncüsü, yaklaşık 87 bin ila 90 bin dolar arasında sahip olduğumuz bölgenin tamamı. Bu, boğa koşusuna devam edersek çok önemli bir direnç bölgesi olarak işaretleyeceğim bir alandır.

CoinGecko’ya göre Bitcoin, yazım sırasında 24 saat içinde yüzde 3,64 düşüşle 60.936 dolardan işlem görüyor. Van de Poppe, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatının 70 bin ile 75 bin dolar arasında düzelebileceğini söylüyor. Analistin konuya yönelik yorumları ise şöyle:

İnsanların kâr elde edeceği gerçeği göz önüne alındığında, 70 bin ila 75 bin dolar arasında, muhtemelen daha kısa süreli olası geri dönüşü izlememiz gereken alan olduğunu düşünüyorum. Ama aynı zamanda şu anda sahip olduğumuz dikey koşunun da göz önüne alınması gerekiyor. Üçüncü seviyede gerçek psikolojik fiyat seviyesine sahibiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku