Bitcoin Madencilik Endüstrisini Kontrol Eden Dört Şirket

0 1

Yeni bir rapor dört şirketin 2020 sonuna kadar neredeyse tüm Bitcoin madencilik endüstrisini kontrol edeceğini tahmin ediyor.

TokenInsight’ın 10 Şubat’ta yayımladığı yıllık raporuna göre Bitcoin madencilik ekipmanının pazar payının yüzde 98inin 2020 sonuna kadar sadece dört şirketle sınırlı kalacağı öngörülüyor.

Bitmain MicroBT Canaan ve Ebangın yüzde 95lik mevcut pazar paylarını yüzde 3 daha geliştireceği tahmin ediliyor.

TokenInsight analisti Johnson Xu artan pazar payının bir ağ etkisinden kaynaklandığını zira madencilik donanım endüstrisinin çok yüksek bir giriş engeline sahip olduğunu söyledi.

KİM NE KADAR ALACAK?
Bitmain kaynaklarını birleştirip işini daha iyi yapılandırdığı için Bitmain’in pazar payı artabilir. 2019daki başarılı halka arz sayesinde Canaan şirketinin de daha çok tanınır hale geldiği söyleniyor. Tüm bunların pazar payını artırmaya yardımcı olacağı varsayılıyor.

Ebang’ın pazar payının değişmesi beklenmiyor.

MicroBT’nin ise pazar payının azalması bekleniyor. MicroBT kurucusunun tutuklanması marka imajına zarar verdiğinden rapor pazar payının önemli ölçüde küçüleceğini tahmin ediyor.

SON BARİKAT

Bu dörtlü dışında kalan şirketler nihayetinde pazar payının sadece yüzde 2sine sahip olacak. Ancak uzmanlara göre bu son yüzde 2’nin de en büyük dört şirketin hakimiyetine geçmesi sadece bir zaman meselesi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku