Bitcoin Madenciliğinde Kartlar Yeniden Dağıtılıyor: İşte Kuzey Amerika Verileri!

40

Kuzey Amerika, Bitcoin madenciliğinde yüzde 58’lik bir artışla bir ay boyunca olağanüstü bir artış gördü. Kuzey Amerika’daki beş Bitcoin Madencilik devi, Marathon Digital, Riot Blockchain, Bitfarm, Argo Blockchain ve Hut8, Haziran ayındaki 1135,6 Bitcoin koleksiyonuna kıyasla Temmuz ayında toplam 1802 Bitcoin ekledi.

Kaynak: The Block-Bitcoin Madenciliği

Bitcoin madenciliği boğa koşusu nedeniyle tekrar hareketli günler yaşıyor

Kuzey Amerika’daki Bitcoin (BTC) yağmuru, büyük madencilerin göçüne neden olan Çin kripto baskılarına bağlanıyor. BTC topluluğu, son birkaç aydaki efsanevi düşüşün ardından boğa koşusu ile yeniden faaliyete geçti. Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şöyle belirtildi:

CoinGecko’nun en son piyasa güncellemesine göre, bugün küresel kripto para piyasası değeri, son 24 saatte %3,6’lık bir değişiklik göstererek 1,98 trilyon dolar oldu. Son gündeki toplam kripto para işlem hacmi 157 milyar dolar seviyesinde. Bitcoin baskınlığı %43,7 ve Ethereum baskınlığı %19,1 oldu.

Kuzey Amerika’daki bazı Çinli madencilik devleri Bitcoin (BTC)’in boğa koşusunun tadına varırken; BIT Mining, BIT Digital ve The9 City gibi şirketler şu anda makinelerini mali sıkıntı yaşamamak için Kazakistan, Rusya ve ABD gibi bölgelere sevk etme sürecinde bulunuyor.

ABD altyapı yasa tasarısı ABD’deki BTC Madenciliği için tehdit oluşturabilir

FTX kripto borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried geçen hafta kripto Altyapı Yasasına karşı tweet attı. ABD Altyapı Yasası’ndaki kripto maddesine karşı devam eden aceleye ABD kripto topluluğu için bir uyarı işareti olarak atıfta bulundu. Ayrıca, tasarının potansiyel olarak bu sefer ABD’den başka bir büyük Bitcoin madenci göçüne neden olabileceğini iddia etti. 1,2 trilyon dolarlık iki partili ABD altyapı faturası, kripto vergisini radikal bir şekilde artırmayı ve kripto para vergi uygulama önlemlerinden yaklaşık 28 milyar dolar toplamayı planlıyor. Ek olarak, vergi düzenlemeleri, ABD İç Gelir Servisi’nin (IRS) tüm dijital varlık yan kuruluşlarından kripto işlemlerinde vergi yükümlülüklerini bildirmelerini talep etmesine de izin verecek. SEC Başkanı Gary Gensler’in Senatör Elizabeth Warren’a volatil kriptoya karşı yazdığı son mektup da, ABD’deki kripto topluluğuna karşı güçlü muhalefeti kanıtlıyor. Gensler perşembe günü Massachusetts Demokratına verdiği yanıtta konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

Şu anda, bu platformları kullanan yatırımcıların yeterince korunmadığına inanıyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku