Bitcoin madenciliği yapmak eskiye oranla çok zorlaştı

0 0

Bitcoin madenciliği her zamankinden daha rekabetçi hale gelmiş durumda.

Bitcoin madenciliği zorluk seviyesi 7.93 trilyonun üzerine çıkarak yeni rekor seviyeye ulaştı.Bu Ekim 2018’de ulaşışan 7.45 trilyon rakamından yüzde 7’lik bir sıçrama demek. Bitcoin ağa dağıtılan bilgisayar gücü miktarına bağlı olarak her 2.016 blokta (yaklaşık 14 günde bir) madencilik zorluğunu ayarlamak için tasarlanmıştır. Bunun nedeni ortalama bir blok üretim süresinin 10 dakika seviyesinde kalmasını sağlamak. Yeni oluşturulan bitcoinin bir sonraki ödemesini kazanmak için matematik problemlerini çözmek için yarışan daha az makine olduğunda zorluk azalıyor; daha fazla bilgisayar olduğunda ise yükseliyor.

BTC.com verilerine göre şu anda Bitcoin madencileri arasında inanılmaz bir mücadele var. Bitcoin madencileri blok ödülü kazanmak için saniyede ortalama 56.77 kentilyon hash oranıyla işlem yapmaktalar. 

BTC.com verileri ayrıca son 24 saatlik ve üç günlük dönemlerde ortalama bitcoin madenciliği hash oranının 59.58 EH / s ve 59.70 EH / s olduğunu göstermektedir. Blockchain.info verilerine göre ağdaki işlem gücünün 22 Haziran günü 66 EH/s seviyesine geldiği görülmekte.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku