Bitcoin madenciliği için 260 milyon dolarlık ekipman

0 0

Son günlerde Bitcoin üretmek için kullanılan donanımın toplam bilgi işlem gücünü ifade eden hash rate oranı tarihteki en büyük sıçramayı yapmıştı. Bir önceki gün saniyede 107 exsahash olarak kaydedilen sayı 136 exsahasha ulaştı ve 1 Mart 2020 itibariyle yüzde 27 arttı.

ERKEN BAHAR TEMİZLİĞİNE BİTHUMB VE UPBİT DE KATILDI… TIKLAYIN

Blok ödül bölümü Mayısa yaklaştıkça has rate oranındaki artış bekleniyordu ancak bu artış beklenenden fazla oldu.

Hash oranındaki en yüksek zirve 29 Ocakta 123 exsahash olarak kaydedildi. Bu sayı o zamandan bu yana 13 istisna ile arttığından Bitcoin madenciliğine 260 milyon dolar harcandığını gösteriyor. CoinDeskin ulaştığı verilere göre Çinli üreticiler tarafından üretilen en güçlü cihazların çoğunun terahash başına 20-30 dolar (1 exch = 1 milyon terahash) fiyatı var. Yani 13 istisna Bitcoin madencilik ekipmanı için geçen ay 20 dolar  maliyet göz önüne alındığında en az 260 milyon dolar harcandığı anlamına geliyor. Madenciliğe yapılan böyle bir yatırım bir şekilde Bitcoine olan güveni yansıtıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku