Bitcoin madenciliği 2020 de nasıl yapılacak?

0 0

Bitcoin madenciliği ile hem küresel kullanıcı ağına değerli bir hizmet sunuluyor hem de kripto para kazanılıyor. Madenciler kendi operasyonunu kurabilir veya bulut madenciliği yoluyla büyük bir girişimle güçlerini birleştirebilir. 
2020’de madenciliğe başlayacaklar için bazı temel bilgiler:

2020DE BITCOIN MADENCİLİĞİ

Bitcoin madenciliği karmaşık matematiksel problemleri çözmek için dağıtık bilgisayar sistemleri aracılığıyla yapılan bir işlem güvenliği ve doğrulama hizmetidir. Madenciler yeni talep edilen işlemleri bir bloğa tekrar tekrar ekleyip bir nevi defter-i  kebir olan küresel kaydı insicamlı ve değişmez olarak tutar. Sonra bu işlem ağda doğrulanır. Madenciler bu şekilde her yeni blok oluşturduklarında ödüllendirilir. 

Bu işe girmeyi düşünen herkes uzun zamandır bir masaüstü bilgisayarla veya hatta eski bir dizüstü bilgisayarla Bitcoin madenciliği yapılan günlerin çok eskide kaldığını bilmelidir. Günümüzde herhangi bir karlı Bitcoin madenciliği bu iş için özel olarak tasarlanmış özel entegre devre (ASIC) olarak adlandırılan bilgisayar sistemleri aracılığıyla yapılmaktadır. 

Donanımın maliyeti dışında en önemli maliyet elektrik olacaktır. Güç sadece bilgisayar sistemleri için değil aynı zamanda duruma bağlı olarak ihtiyaç duyulabilecek havalandırma ve klima sistemleri için de gerekli.  Bu nedenle profesyonel madenciler düşük elektrik fiyatları ve iyi hava koşullarının optimal bir ortam sunacağı yerlere göçüyor.

Donanım kurulduktan sonra madencilik makinelerinizi F2pool Poolin Btc.com ve Antpool gibi bir madencilik havuzuna yönlendirmeniz gerekir. Bunlar madenci gruplarıdır. 

BULUT MADENCİLİĞİ

Kendi madencilik operasyonunuzu kurmanın daha kolay bir alternatifi bulut madenciliğine gitmek olabilir. Bu kripto para birimi oluşturmak için pahalı bir ekipman satın almayı veya bunun için gerekli altyapıyı kurmayı gerektirmeyen bir yol. Tek yapmanız gereken güvendiğiniz bir sağlayıcı bulmak. Bu da özünde özel bir tesiste doğrulama gücü kiralamaktır. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku