Bitcoin Madencilerinin Saatlik Kazancı 4 Milyon Doları Geçti!

0 0

Bitcoin fiyatının yazım sırasında 48.000 dolara yakın bir bölgede seyrediyor olması insanların cüzdanları üzerinde önemli bir etkiye sahip. Buna özellikle de Bitcoin madenciliği yapanların cüzdanları da dahil. Blockchain analiz firması Glassnodeun verilerine göre 11 Şubatta Bitcoin madencileri bir saat gibi bir süre içinde 4 milyon doların üzerinde kazanç sağladı. Bu Bitcoin Blockchaininde şimdiye kadar kaydedilmiş en yüksek madencilik kazancı anlamına geliyor.

Madencilik ağdaki işlemlerin doğrulandığı ve bu işlemlerin Blockchaine eklendiği süreç anlamına gelmektedir. Madenciler ağın güvenliğine katkı sağlarken özel donanımlarını çalıştırırlar ve kriptografik olarak şifrelenmiş matematik işlemlerini ilk çözen madencilik donanımının sahibi (veya sahipleri) yeni çıkarılan BTC ile ödüllendirilir. Bu süreç yaklaşık her 10 dakikada bir yeniden başlayarak sürekli olarak devam eder.

Madenciler yeni bir blok çıkardıklarında iki şey kazanırlar; 6.25 BTClik blok ödülü ve Bitcoin kullanıcılarının işlemlerine öncelik vermelerine yardımcı olmak için ödediği ücretler. Bu her saat yaklaşık 37.5 BTClik blok ödülü anlamına geliyor ki zaman zaman saatte çıkarılan blok sayısı yedi bloku bulmaktadır. Bu sebeple blok ödülü miktarı 43.30 BTCye kadar çıkmaktadır. Mevcut fiyat üzerinden saatlik blok ödülü miktarının karşılığı 2-2.1 milyon dolara yakın oluyor. Madenciler dün ağdaki işlem ücreti üç yılın en yüksek seviyesi olan 2546 dolara ulaşmasıyla blok başına 2.500den fazla işlemle 400.000 dolar da işlem ücretlerinden kazanç sağladı. Bu noktada işlem ücretlerinin günden güne ve saatte saate çılgınca dalgalanarak değiştiğinin altını çizelim.

Bitcoinin fiyatın 50.000 dolara yaklaştıkça Bitcoin ağı daha dikkat çekici bir hal alıyor ve işlemleri doğrulamak ve kaydetmek için daha fazla rekabet ve kullanıcıların daha yüksek işlem ücreti ödemesi ağın teşvik sürcini artırıyor. Bu durum ortalama kullanıcılar için zaman zaman rahatsız edici olsa da madenciler için açık bir şekilde oldukça cazip.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku