Bitcoin madencilerinden iyi haber

0 0

Son zamanlarda Bitcoin fiyatındaki düşüş madencilik endüstrisini vurdu. 5 Martta zirveye ulaşan ve 133 exsahashın kısa sürede 85 exsahasha düştüğünü gösteren hash rate oranları var.

Fiyatlar madencilik faaliyetleri için çok düşük kaldı ve hatta bazılarının ağdan çıkmasına neden olabilir. Buna rağmen 8BTC çoğu Çinli madencinin hala ticaret yaptığını bildirdi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Dış dünyadan madencilik endüstrisinde büyük bir değişiklik var gibi görünüyor. Ancak kapanmalar veya çıkışlar büyük resmi göstermiyor. Bilindiği gibi Çindeki madencilik makinelerinin çoğu güneybatı ve kuzeybatı bölgelerinde bulunuyor. Makinelerini daha önce güncelleyen veya yükselten şirketler bu fiyatlarla iş yapıp kâr edenleri bile yönetiyor.

Tabii ki bu durumda para kaybedenler de var. Yaşadığı kayıplara rağmen bir madenci neden hala sektörde durduğunu şöyle açıklıyor: “Anlaşma makineler kapatılırsa para cezası ödemek zorunda kalacaklarını söylüyor. Daha sonra çalışan makine sayısı belirtilen sayılara ulaşmazsa çok daha büyük bir elektrik faturası ödemeniz gerekir.”

“Fiyat ve koronavirüse rağmen hiç etkilenmedik”

İranlı Çinli bir madenci olan Liu Wu elektriğin ülkede çok ucuz olduğunu ve Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen koronavirüs salgınından etkilenmediğini belirtti. Bilindiği gibi İran dünyada koronavirüsten en fazla etkilenen ülkelerden biri ve şimdiye kadar yaklaşık 20 bin vaka açıklandı. Salgın çoğunlukla ülkenin güneyini etkiledi ve buradaki madenciler için işler kötü değil çünkü Liunun madenciliği ve orta ve güney bölgeleri henüz vaka bildirmedi. Satın aldıkları ucuz elektrikle – kWh başına 0.014 dolar maliyetle Liu gibi madenciler BTCnin fiyatı 3 bin 600 dolara düşse bile kapanma konusunda endişelenmek zorunda değiller.

Düşüşün sebebi araştırıldığında madencilerin ve analistlerin çoğu kripto kredilerine ve yüksek kaldıraç oranına dikkat çekti. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde mali zorlukları olan madenciler günlük harcamalarını karşılamak için para kazanmak veya herhangi bir satış yapmadan teminat olarak teminat kullanarak madencilik faaliyetlerini genişletmek zorunda kaldılar.

Bitcoin fiyatları yükselirse herkes tatmin olur. Ancak piyasa keskin bir düşüş yaşamaya başladığında borç verme sistemi zorunlu olarak teminatı elden çıkaracak ve satacaktır. Bu satış baskısını daha da artıracaktır.

Bu yılın Mart ayının başlarında Çinin önde gelen kripto kredisi şirketlerinden Babel Finance 380 milyon dolarlık rekor kredi hacmini açıklamıştı bunun neredeyse yarısı Şubat ayından bu yana madencilere ödünç verildi. Başka bir kripto kredi şirketi olan Bitmainin bir yan kuruluşu olan Matrixport ödenmemiş kredilerini 100 milyon dolar olarak bildirdi. Bu pazarın kredi büyüklüğü ve etkisi çok büyük. Bu kredi piyasasının ne kadar etkili ve büyük olduğunun bir göstergesidir.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku