Kozmetik ve Güzellik Sektörünün Bitcoin (BTC)’e İlgisi Giderek Artıyor!

27

Bitcoin (BTC) birçokları için bir değer deposu olarak görülse de, dünya genelindeki bazı tüketiciler aksini düşünüyor olabilir. Son veriler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 46 milyon insanın yiyecek veya emlak gibi harcamalarda ödeme yapmak için lider  kripto para birimi kullanmayı planladığını ortaya koydu. Ödeme devi Visa, Temmuz ayında kripto para özellikli kartlarının bu yılın ilk yarısında toplam 1 milyar doların üzerinde harcama gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu nedenle Starbucks, Home Depot ve Target gibi büyük markaların Bitcoin’i bilançolarına koymaya başlaması sürpriz olmamalı. Yine de, kripto ödemeleri popülerlik kazandıkça ve dahil edilmesi kolaylaştıkça, özellikle kadınlara yönelik markalar, Bitcoin’in kadınlar tarafından benimsemesine yardımcı olmak için kriptoyu kabul etmeye başlıyor.

Güzellik endüstrisi Bitcoin’i benimsemeye devam ediyor!

Milyar dolarlık güzellik endüstrisi son zamanlarda Bitcoin’e ilgi duymaya başladı. Ünlü bir güzellik markası olan Glamnetic’in CEO’su ve kurucusu Ann McFerran, şirketin artık Bitcoin ödeme sağlayıcısı BitPay ile yakın tarihli bir ortaklık aracılığıyla Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Dogecoin’i (DOGE) kabul ettiğini söyledi. McFerran’a göre Glamentic, kripto para ödemelerini destekleyen ilk kadın güzellik markalarından biri.

McFerran, 2017 yılında kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladığını, ancak sektörün büyük ölçüde erkek egemen olduğunu fark ettiğini paylaştı. McFerran’a göre, araştırma firması BDC Consulting 2019’da tüm kripto kullanıcılarının yalnızca yüzde 8’inin kadın olduğunu buldu. Temmuz 2019’da Glamentic’i başlattıktan sonra McFerran, kadınları kripto para birimini kullanmaya teşvik etmek için kripto ödemelerini markaya dahil etmeye kararlı olduğunu gösterdi ve şunları söyledi:

Güzellik endüstrisi, kripto para, özellikle Bitcoin ödemelerinin yaygın olarak kabul edilmediği bir sektör. Kripto para birimine çok inandığım ve bu sektörün daha fazla kadın tarafından benimsenmesini istediğim için Glamnetic’in kripto ödemelerini destekleyen ilk markalardan biri olmasını istedim.

Kadınlar kripto para konusunda eğitilmeli

Güzellik ürünleri için Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle işlem yapmak, kadınları kripto para birimleriyle ilgilenmeye teşvik etse de, bu denklemin sadece bir kısmı. Kripto para ödemeleri için bir bankacılık sistemi olan Utrust’un CEO’su Sanja Kon, kadınları kripto konusunda eğitmenin büyük ölçüde bir markanın doğru eğitim araçlarıyla tüketici tabanına ulaşma yeteneğine bağlı olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Kripto para ödemelerini benimseyen daha fazla güzellik markası farkındalığı artırabilir, ancak kullanımı değil. Kadınların bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimini kullanırken kendilerini rahat hissetmeleri gerekir. Bunun gerçekleşmesi için markalar, benimsemeyi savunmak için destek ve eğitim içeriği sağlamalıdır.”

60 Bin Doları Doğru Tahmin Eden Analistten Yeni Bitcoin (BTC) Tahmini!
 

Kon’a göre, Utrust, şirketin traderlarıyla eğitim planlarına kaynak yatırımı yaparak bu hareketi kolaylaştırıyor. McFerran ayrıca Glamnetic’in tüketicileri kripto para birimi konusunda eğitmek için TikTok videoları oluşturmaya başladığını ve bunun genç tüketicilerin kripto sahibi olma olasılığının daha yüksek olduğu fikri göz önüne alındığında büyük bir etki yaratabileceğini belirtti. PYMNTS.com,  Y kuşağının yüzde 27’sinin bir tür kripto para birimine sahip olduğunu buldu. McFerran ayrıca, Glamnetic’in benimsemeyi teşvik etmek için Dogecoin’den ilham alan bir manyetik kirpik koleksiyonu yayınlayacağını belirtti: “Bu konsepti tam bir güzellik ürününe dönüştürürseniz, insanların kripto para fikrine daha açık olacağını düşünüyorum.” Glamnetic, kripto ödemelerini kabul eden ilk kadın güzellik şirketlerinden biri olsa da, bazı büyük kozmetik markası da kadınların katılımını sağlamak için başka şekillerde kripto para kullanmaya başladı.

Bitcoin güzellik endüstrisinde tutunabilecek mi?

Güzellik ürünleri için kripto para ödemelerinin kadınların kriptoya katılımını artırıp artırmayacağını söylemek için çok erken olsa da, şimdiden küçük bir etki hissedilebiliyor. McFerran, Glamnetic’in zaten kadın tüketicilerden  kripto işlemi gerçekleştirdiğini paylaştı. Yakın zamanda kripto para  ödemeleri de dahil eden bir mücevher şirketi olan Noémie’nin kurucusu ve CEO’su Yuvi Alpert, markanın şu anda yalnızca kadın müşterileriyle kripto satışı gördüğünü söyledi.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 30 Bin Doların Altına Düşecek mi?
 

Durum böyle olsa da, bulgular, kadınların kripto para birimini en çok harcayacakları ürünlerin seyahat ve eğlence, emlak ve mobilya veya ev aletleri olduğunu gösteriyor. Yine de, güzellik endüstrisinde kripto ödemelerinin yakalanması yavaş olsa da, kripto para birimi işlemlerini içeren markalar muhtemelen rekabet avantajı kazanacaktır. Kon’a göre, genel olarak daha fazla marka, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmenin avantajını anlamaya başlıyor. Kon şunları ekledi:

Blockchain bankalar, ödeme işlemcileri ve kredi kartı planları gibi tüm geleneksel aracıları kesintiye izin verdiği için, kripto paralar ödeme işlem ücretlerini büyük ölçüde azaltabilecekler. Ayrıca bu markalar,  sahtekarlıkları ortadan kaldırabilecek ve yeni müşterilere ulaşarak gelirlerini artırabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku