Bitcoin Kitabı, Amazon Listesinde İlk 3 e Girdi

0 0

Görünüşe göre bu günlerde daha fazla insan Bitcoin hakkında bir şeyler okuyor.

Bitcoin üzerine yazılan yeni bir kitap Amazonun makroekonomi listesinde en çok satanlar listesinde ilk 3e yükseldi ve dijital varlıkların insanların ilgisini çektiğine dair daha fazla kanıt sunuyor. 2 Aralık 2020de piyasaya sürülen “Bitcoin neden bir sonraki küresel rezerv para birimi olacak” isimli kitap şu anda makroekonomi kategorisinde en çok satan üçüncü kitap oldu.

Kitap Morgan Creek Capitalin kripto para odaklı yatırım kolu olan Morgan Creek Digital Assetsin girişimcisi ve kurucu ortağı Jason A. Williams tarafından yazılmıştır. Cointelegraphın bildirdiği gibi Williams geçtiğimiz günlerde 2007 Chevrolet Suburban marka arabasını 0.4 BTCye sattı. Twitter paylaşımlarından yola çıkarak Williamsın bu yıl kişisel zulası için çok fazla Bitcoin satın aldığını söyleyebiliriz.

Williamsın kitabı varlık sınıfına hiç yatırım yapmamış veya yeni yatırım yapmaya başlayanlar için Bitcoin hakkında bir tanıtım niteliğinde. Amazon satış sayfası kitabı şu şekilde açıklıyor:

“Bitcoin meraklıları için altın değerinde olan bu kitap kripto para piyasasına dair her şeyi  anlaşılır terimlerle açıklıyor ve bu” sihirli internet parasının “şimdiye kadar sahip olduğumuz en iyi para biçimine nasıl dönüşeceğini gösteriyor.”

Kitap Bitcoinin neden şimdi önemli olduğunu kısa bir geçmişini ve BTCnin bir sonraki küresel rezerv para birimi haline nasıl gelebileceğini içeren üç ana bölüme ayrılmış.

Görünüşe göre Bitcoine olan perakende ilgisi muhtemelen BTCnin son aylardaki büyük yükselişinin bir sonucu olarak yeniden yükseliyor. Google “Bitcoin” aramaları  Eylül ayı sonlarında ve ardından Kasım ayında tekrar yükseldi.

Perakende FOMOsu veya kaçırma korkusu 2017 boğa piyasasının ana katalizörüydü ancak bu yılki rallide büyük ölçüde yok oldu. Google arama trendleri ve Williamsın kitabının performansı dijital varlığa olan sıradan insanların ilgisinin bir göstergesi olarak görülebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku