Bitcoin kısa sürede büyük sermaye çekebilir

0 5

Zug tabanlı veri ajansı Glassnode haftalık araştırma notunda stabilcoin arzının Bitcoinden daha fazla olduğunu yazdı. Glassnode’a göre Bitcoin stabilcoin piyasasından potansiyel bir toplu çıkışta büyük bir sermaye girişi bekliyor.

Veriler özellikle ABD doları sabitlenmiş tokenlere olan talepteki artışa işaret ediyor. Altcoinler kripto para piyasasında likiditeyi geliştirme eğiliminde. Yatırımcılar bunları bir bankacılık kurumuna ihtiyaç duymadan kripto para satın almak veya satmak ve son derece değişken ticaret dönemlerinde istikrar için kullanıyor.

Dar aralıkta hareket

Son birkaç hafta Bitcoin 300 dolarlık dar bir alanda hareket etti.

Teorik olarak bu stablecoinlere olan talebi azaltmalı ancak yine de arz oranları artıyor. Örneğin ilk sabit para Tether geçen hafta 10 milyar doların üzerinde piyasa değerine ulaştı.

Glassnode Bitcoinin sabit paraya arz oranı olarak adlandırılan bu durumu Bitcoin piyasasına girmeden önce “paranın hazır hale gelmesi” olarak nitelendiriyor.

Glassnode yatırımcıların belirsiz makroekonomik görünüme karşı sabit paraları istikrarlı bir değer saklama aracı olarak tutuyor olabileceğini de belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku