Bitcoin işlem ücretleri yüzde 60 düştü

0 0

Bitcoin (BTC) ortalama işlem ücretleri geçen hafta yaklaşık yüzde 60 oranında düştü. Bunun nedeni olarak ise ağda işlenmek üzere sıraya giren işlem sayısının azalması gösteriliyor.

Bitcoin blok zinciri üzerinde bir işlem yapmanın maliyeti 28 Mayısta 2.61 dolara indi.

BTC madencileri için gelir yüzdesi olarak ücretler 20 Mayısta yüzde 21den yüzde 10un biraz altında seyretti.

11 Mayısta planlanan Bitcoin arz kesintisinden bu yana işlem maliyetleri yüzde 220nin üzerine çıktı ve iki hafta önce başlayan bir ralliyi kapattı.

Ücretlerdeki keskin düşüş işlem aktivitesinin normale dönmesi ve mempool olarak adlandırılan Bitcoin bellek havuzunun temsil ettiği gibi ağın çözülmesine yardımcı olması. Bellek havuzu Bitcoin ağı tarafından onaylanmayı bekleyen tüm işlemlerden oluşuyor.

Veriler mempooldaki onaylanmamış işlem sayısının son yedi gün içinde yüzde 70ten fazla düştüğünü ve ücretlerin azaldığına neden olduğunu gösteriyor.

Bellek havuzunda onaylanmayı bekleyen daha fazla sayıda işlem halving sırasında ve hemen sonrasında olduğu gibi işlem maliyetleri üzerinde ters etki yaratıyor.

Daha sonra BTC ağındaki işlemlerin işleme talebi madencilerin arzını geride bıraktı ve insanlar daha hızlı uzlaşma için daha fazla ödeme yaptıkça ücretleri daha yüksek çıkardı.

Ücretler işlemin büyüklüğü madencilik zorluğu ve ağdan geçen gerçek işlemlerin sayısı gibi diğer faktörler tarafından belirleniyor. (Hepsi azalmaya devam ediyor)

Bitcoin işlemlerinin toplam sayısı hafta boyunca 28 Mayısa kadar yüzde 49a daha önce ise 298.000 işlemden 151.000e düştü…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku