Bitcoin in benimsenmesi şu anda kilit nokta

0 1

Geçtiğimiz günlerde CNBCde Bitcoin ile ilgili düşüncelerini paylaşan finansal hizmetler firması Galaxy Digitalin CEOsu Mike Novogratz büyük yatırımcıların altınlarını satmalarının ardından kripto satın aldıklarını ve son zamanlarda altının tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğünü belirtti.

Novogratz Bence bu anlamlı bir şey ama gerçek hikaye değil. İşin aslı Bitcoinin ve kriptonun benimsenmesi dedi ve Guggenheimın Grayscalein varlıklarının 500 milyon Dolarına ilgi göstermesinden söz etti.

Novogratz 2020de Bitcoine yatırım yapan yatırımcılara Fikirlerini değiştiren veya şu anda BTCnin bir parçası olması için yeterli likitide olduğunu farkeden kurumsal yatırımcıların tekrarıdır şeklinde atıfta bulundu. 

CEO Bitcoin satın almak kolay olsaydı fiyat çok daha yüksek olurdu. Grayscale insanların ETF benzeri bir izlenim elde etmeleri için oldukça ilginçti” dedi.

Buna karşılık Bitcoine şüphe ile yaklaşan altın tutkunu Peter Schiff dijital varlığa karşı çıkmayı sürdürüyor. Schiff Salı günü Twitter aracılığıyla şöyle bir paylaşımda bulundu: 

CNBCnin Bitcoin hakkında çok fazla yayın yapması finansal gazetecilik kapsamında hiç de etik değil. Çünkü CNBCnin sürekli olarak Bitcoinin reklamını yapıp onu tanıtması kanalı izleyenlerin gözünde  varlığı yasallaştırdı. Bunun sonucunda izleyiciler BTC alacak ve balinalar da fiyatı düşürdüğünde elleri boş kalacak. Bu durumdan olumsuz etkilenecek olan yine seyirci olacak. 

Buna ek olarak Schiff tweetine Bitcoini övenler Hodlerlara şu garantiyi veriyor: Bitcoinin ivmesi hızlandığında yatırımcılar satın almak için acele edecek şeklinde devam etti ve “Bu şekilde küçük yatırımcıları piyasada tutarken büyük yatırımcılar sattı. Bitcoin yeni yükseklere tırmandı ama insanlar BTCyi satıyorlar sözleriyle sonlandırdı.

Bitcoin Salı sabahı erken saatlerde 19.892 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı ve Coinbasede yaklaşık 19.915 Dolara ulaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku