Bitcoin in 10 yıl içinde 1-5 trilyon ABD Doları piyasa değerine ulaşabilmesinin 4 nedeni

0 0

New York merkezli yatırım şirketi ARK Invest Management Bitcoinin (BTC) “altından bu yana en zorlayıcı parasal varlık” olduğu iddiasında bulundu. Önümüzdeki beş ile on yıl içerisinde 1-5 trilyon ABD Doları piyasa değerine ulaşma kapasitesine sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin ile ilgili yükseliş tahmini ARKın kripto araştırma firması Coin Metrics ile işbirliği içinde BTCyi gelişmekte olan bir finansal varlık olarak ve onunla birlikte gelen fırsatlar olarak detaylandırdığı şirketin yeni bir raporunda yapıldı.

Rapora göre Bitcoinin piyasa değeri varlığın yaygın olarak kullanılması durumunda bugün 200 milyar ABD Dolarının biraz üzerinde mevcut seviyesinden büyümek için hala yeterli alanı elinde bulunduruyor: Küresel bir yerleşim ağı varlık ele geçirmelerine karşı koruma bir çeşit dijital altın veya gelişmekte olan piyasalarda para demonetizasyonu için bir katalizör.

Bu senaryolardan herhangi birinin gerçekleşmesiyle ARK Bitcoinin önümüzdeki on yıl içinde piyasa değerini büyüklük sırasına göre daha fazla arttırdığını ve potansiyel olarak 2025 yılına kadar 3 trilyon ABD Dolarına ulaşacağını düşünüyor.


                                            Bir Uzlaşma Ağı Olarak Bitcoinin Varsayımsal Değeri


                                        Varlık Ele Geçirilmesine Karşı Koruma Olarak Bitcoinin Varsayımsal Değeri


                                      Bitcoinin Dijital Altın Olarak Varsayımsal Değeri


                                 Para Birimi Demonetizasyon Katalizörü Olarak Bitcoinin Varsayımsal Değeri

Raporda ”Çoğunlukla korelasyonlar -0.2 ile 0.2 arasında değişiyordu“ bilgisine yer verildi ancak bu yılın başlarında piyasalarda görülen volatilitenin bir istisna olduğunu belirtti.

”Bununla birlikte pandemik benzeri olayların yokluğunda varlık ayırıcıları düzenli olarak Bitcoini içerene ve geleneksel finansal sistemin Bitcoini altyapısına dahil edene kadar korelasyonların 0a geri döneceğine inanıyoruz” dedi.

Ayrıca rapor Bitcoin isteyen şirketler ve bireyler için çeşitli risk faktörlerine işaret etti. Bunlar arasında Bitcoinin depolanması ve saklanması düzenleyici belirsizlik ve ağ genelinde serbest değer değişimini sınırlamaya çalışabilecek finansal kurumlar tarafından artan kontrolün kripto para biriminin karşılaştığı en büyük riskler olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku