Bitcoin için yine yeniden 40 bin dolar senaryosu

0 0

Bu indikatör Bitcoin’de 40 bin dolara işaret ediyor…

Bitcoin birkaç aydan daha uzun bir süredir farklı bir görüntü çizmekte. Şimdiki yörüngesi birkaç ay önce olduğu gibi hiçbir şeye benzemiyor. Yakın zamana kadar ayılar günü uyuyarak geçiriyorlardı ama şimdi bu kara bulutun etrafında uyanmış gibi gözüküyorlar çünkü popüler bir kripto analisti şu anda aşırı derecede boğa işaretleri gösteren bir Bitcoin fiyat metriğini açıkladı.

Birkaç analist Bitcoin için farklı yeni dipler önerdi. DeVere Groupun kurucusu ve CEOsu Nigel Green geçtiğimiz günlerde “Bitcoin için yeni normal dip fiyatı 10.000 $… bu seviyenin altına düşerse tekrar yükseleceğini” söyledi. Bitcoin’in 10 bin doların altına düştüğünü ve yükselme konusunda başarısız olduğunu görmek birikime işaret ettiği için genel duygular biraz karamsar oluyor.

Bununla birlikte yakın tarihli bir göstergeye inanılması gerekiyorsa durum Bitcoin’de yükselişe  işaret ediyor. Kripto tüccarı ve analisti @filbfilbe göre OBV göstergesi yakında bir yükseliş eğilimi olacağına işaret ediyor.

OBV veya hacim dengesi göstergesi belirli bir varlığın hacmini kullanarak değişme eğilimini hesaplayan teknik bir fiyat göstergesi. OBV göstergesi şimdi bir varlığın fiyatının göstergenin öngörülerinde karşılık gelen bir tabana dayanmadan yeni bir tabana çarptığı bir durumu tanımlayan bir yükseliş sapması göstermiş durumda.

Filbfilb geçmişte böyle durumlarının yaşandığına işaret ederek yaşanacak olan yükselişin diğerlerinden pek de farklı olmayacağını vurguluyor. Ek olarak göz önünde bulundurulması gereken başka bir şey de OBV göstergesinin bu yükselişe en son ne zaman bir sapma gösterdiği şeklinde. Zira altı aylık bir süre içinde Bitcoin’in % 300’den fazla arttığı gerçeği ile karşı karşıyayız.

Bunun geçmesi ve OBV göstergesinin doğru olması durumunda Şubat 2020de ağın bir sonraki halving etkinliği gerçekleşmeden birkaç ay önce Şubat 2020ye kadar Bitcoinin şu anki 9.619 dolardan 38.500 dolara çıkabileceği anlamına geliyor. Bu durum neredeyse % 200’den fazla yükseliş olacağı anlamına geliyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların bile geçileceğini gösteriyor. Halving etkinliği gerçekleşmeden önce bu kadar yüksek olan bir fiyat 2020nin sonunda Bitcoinin en iyi yılı olabileceği anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku