Bitcoin için ütopik tahmin: 350 bin dolar…

0 6

Kripto para borsası Krakenin araştırma ekibi Bitcoinin 350 bin doları aşacağını açıkladı ancak bu patlamanın kısa sürede gerçekleşmesini beklemiyorlar.

Kraken Intelligence tarafından yapılan araştırmaya göre mevcut nesilden çocuklara çok trilyon dolarlık bir para akışı ve zenginlik Bitcoinin büyük boğa koşusu için katalizör olacak.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

2000den önce kaç kişinin BTCye yatırım yapacağına baktığımızda araştırmacılar 2044ü BTCnin 350 bin dolara ulaştığını gösterdi.

İlgili raporda “Servetin yüzde 5i Bitcoine tahsis edildiğinde ve yüzde 2 miras vergisi düşünüldüğünde X neslinden önce ve 2000den (Y kuşağı) önce doğanlar kalan mirastan Bitcoine yaklaşık 971 milyar dolar yatırım yapacak. Bu sayılar daha da yüksek olabilir. Baby Boomer nesli sayısı azaldıkça servetleri X nesline ve ardından binyıldan önce doğan nesile geçecek. 70 trilyon dolarlık büyük servet transferinin yüzde 70i önümüzdeki 10 yıl içinde gerçekleşecek. Toplam 971 milyar dolarlık yatırım dikkate alındığında Bitcoinin 2044 yılında 350 bin dolar olması bekleniyor” ifadeleri kullanılıyor.

Kraken Blockchain Capitalin 18-34 yaş arası katılımcıların yüzde 42sinin önümüzdeki 5 yıl içinde Bitcoin satın alacağını belirttiğine dair 2019 araştırmasına dikkat çekiyor. Ankette 65 yaş ve üstü sadece yüzde 8i Bitcoin satın almayı düşünüyor.

Araştırma ekibi verdikleri sayıların veya yorumların bir yatırım tavsiyesi olmadığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku