Bitcoin için ufukta dalgalanma var… İşte nedeni?

0 0

Bitcoin Donald Trump haberlerinden  olumsuz yönde etkilendi.

Kripto para birimi önceki 24 saatteki kayıplar yaşadı ve 352 düşüşle 10 bin 489 dolara geriledi. En son düşüş ABD makamlarının hacim bazında önde gelen kripto türev platformlarından biri olan BitMEX sahiplerine karşı suç duyurusunda bulunduktan sonra geldi.

Trump kendisi ve eşi Melanianın koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamasının ardından Bitcoinin olumsuz hareketi kısmen hızlandı. Küresel piyasa Wall Street endekslerine bağlı vadeli işlemlerin hepsi birlikte düşerken olaya olumsuz tepki verdi.

Bununla birlikte altın tahviller ve ABD doları gibi güvenli liman varlıkları da yükseldi.

Ufukta Dalgalanma Var

Thorpe Abbotts Capitalin kurucu ortağı / CEOsu Jeff Henriksen CNBCye ABD başkanının teşhisi koronavirüsü yeniden gündeme getirirken küresel piyasanın değişken kalmasını beklediğini söyledi.

Bitcoin bu yıl borsa düzeltmeleri riski altında sürekli işlem gördü. Mart 2020nin başlarında kripto para birimi sadece 48 saatlik işlemde yüzde 60ın üzerinde düşüş gösterdi. Yatırımcıların marj pozisyonlarını doldurmak ve hisse senedi piyasalarındaki kayıpları dengelemek için nakit talebi arttıkça olumsuz hareketi ortaya çıktı.

Siyasi belirsizlik arttı

Henriksen Trumpın koronavirüs teşhisinin 3 Kasımdaki ABD başkanlık seçimleri etrafındaki siyasi belirsizliği artırdığını belirtti. Teknoloji stoklarının iyi gitmesini beklediğini ancak aynı şeyi döngüsel geçmişi olan düşük sermayeli firmalar için söyleyemeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bu Bitcoinin önyargı çatışmasını artırdı. Kripto şimdi genellikle yatırımcıları nakit güvenliğine gönderen bir dönem olan koronavirüs anlatısıyla bir kez daha mücadele etme riski taşıyor. Aynı zamanda uzun süredir bekleyen bir teşvik paketi BTC / USDyi daha düşük tutmayı sağlıyor.

2.2 Trilyon Dolarlık Paket

Trump karantinaya girerken işten uzak olması Amerikan halkına ikinci koronavirüs yardımını durdurma riski taşıyor.

Demokrat sözcü Nanci Pelosi liderliğindeki Meclis Perşembe günü 2.2 trilyon dolarlık yardım tasarısını kabul etti. Oylama Bayan Pelosi ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchinin yardımın miktarını tartışmak için neredeyse bir hafta ayırmasının ardından geldi. Mnuchin 1.5 trilyon dolarlık bir karşı teklifte bulundu.

Yine de meclis tasarısının cumhuriyet kontrolündeki Senatodan onay alıp almayacağı konusunda hala şüpheler var.

Pelosiden Beyaz Saray basın sekreteri Kayleigh McEnany “Bu iyi bir teklif ancak ilgilenmediği bir teklif” dedi. “Şu anda 16 trilyon dolarlık bir rakama sahibiz ve bu sayı artarsa ​​size haber vereceğim.”

Gecikme Bitcoin piyasasında daha fazla olumsuz baskı yaratıyor

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku