Bitcoin için teknik göstergeler ne anlatıyor?

0 0

Azalan trend çizgisi Bitcoin’in hareketlerini baskılamaya devam ediyor. 200 günlük SMA 9 bin doların üzerinde güçlü bir destek alanı olarak karşımıza çıkıyor. 

Kripto para birimleri geçtiğimiz hafta cuma gününe göre fiyatlarını nispeten değiştirmedi. Kriptoların kralı Bitcoin hafta sonu oturumu boyunca genişletilmiş konsolidasyonda piyasayı yönlendirdi. BTC 9 bin doların üstünde kalırken 9 bin 250 doların üzerindeki hareketler sınırlı kaldı.

Şimdilik fiyat 9 bin 182 dolar seviyesine geriledi bu sırada ani yükseliş trend çizgisi dirençle sınırlandı. Aynı zamanda anlık olumsuz direnç 200 günlük Basit Hareketli Ortalama ile korunmakta.

Alıcılar özellikle pozitif bölgede kalan Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama göstergesi (MACD) ile kontrol altında.  MACD ayrıca bir yükseliş crossuna da sahip. Göreceli Güç Endeksi (RSI) yatay olarak 60da hareket ediyor ve bir haftadan fazla bir süredir aynı eğilimde. 

Kilit bir destek alanı olarak 9 bin dolar geliyor ancak gerektiğinde destek sunması için 8 bin 800 ABD doları sıralanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku