Bitcoin için sırada iki senaryo var

0 0

Bitcoin fiyatı birden fazla borsada yeni zirvelere yükseldi ancak Coinbasede Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesini henüz kırmadı.

Bitcoin 30 Kasımda Coinbasede 19.873 dolara ulaştı ve şaşırtıcı bir toparlanma rallisinde 19.000 doların üzerine çıktı. Kripto para birimi sektöründeki çoğu yatırımcı BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını kutluyor ama BTC henüz bu seviyeye ulaşamadı.

Coinbasede Bitcoinin fiyatı Aralık 2017de 19.891 dolarla zirveye ulaştı. Coinbasede tüm zamanların en yüksek fiyatı özellikle önemlidir çünkü son birkaç yıldır sürekli olarak en iyi ABD borsası olarak kalmıştır.

Ayrıca Binance gibi en iyi küresel borsalar 2017 ortasında piyasaya sürüldü. 2012den beri var olan bir borsanın tarihsel fiyat verileri açısından daha önemli olduğu ve bugüne kadar Coinbasein perakende yatırımcılar tarafından kullanılan birincil borsalardan biri olmaya devam ettiği tartışılabilir.

Bitcoinin tüm zamanların en yüksek değerleri borsalar arasında değişiklik gösteriyor

2017 kripto para birimleri için çalkantılı bir dönemdi. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında kripto para borsası likidite eksikliği gösterdiği için bir hafta içinde % 30 ila % 50 fiyat dalgalanmaları gördü.

Şu anda rekor seviyeler borsalar arasında yaklaşık 300 $ farklılık gösteriyor. Örneğin Kraken ve Bitstampta BTC sırasıyla 19.660 $ ve 19.666 $ da zirve yaptı. Bugün BTC fiyatı her iki borsada da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance ve Huobide BTC her ikisi de 30 Kasımda elde edilen 19.799 $ ve 19.867 $ ile zirveye ulaştı.

Bu makale yazılırken Bitcoin yüksek likiditeleri nedeniyle  balinalar için borsa olarak da bilinen Bitfinex Coinbase ve Geminide yeni bir rekor görmedi.

Coinbase 2017 yılında işlem hacmi açısından lider bir borsaydı ve birçok yatırımcının zihninde fiyatın önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini aştığını görmek bir boğa piyasasının resmi olarak başladığına dair daha fazla onay sağlayacaktır.

Birçok trader için 20 bin dolar en üst sıradaki dijital varlık için tüm zamanların en yüksek seviyesini resmi olarak somutlaştıracağı için aşılması gereken engeldir.

“Bitcoin Jack” olarak bilinen bir trader Bitfinexi bu devam eden ralli sırasında en likit borsa olarak belirledi. Bu nedenle Gemini ve Coinbase’in rekor seviyelerinin Bitfinexe yakın olduğu düşünüldüğünde 19.873 $ seviyesi tüm zamanların en yüksek seviyesini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için sırada ne var: İki senaryo

CryptoQuant CEOsu Ki Young Ju da dahil olmak üzere zincir içi analistler balinaların tüm zamanların en yüksek seviyesini önden koşmayı deneyeceğini ve önemli satış baskısı uygulayacağını tahmin etti.

Bitcoin Coinbasedeki rekor seviyesine yaklaşırken ani bir satış meydana geldi ve BTCyi iki saat içinde 18.998 $ a kadar düşürdü.

 Yakın vadede Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden çıkma girişiminden sonra görebileceği iki senaryo var.

Birincisi Asya piyasalarında sabah seanslarında ivme devam edebilir ve bu alıcı talebinin tekrar artmasına neden olabilir.

İkincisi Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.873 dolarla konsolide olabilir muhtemelen 19.000 ile 19.873 dolar arasında değişebilir. Bu senaryo türev piyasasının aşırı ısınmasını önleyeceği için BTCnin sürdürülebilir bir yükseliş görmesi için en ideal senaryodur.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku