Bitcoin için önemli bir gelişme…

0 0

Bitcoin Çekirdek Projesi Bitcoinnin temeli olan Bitcoin operasyon yazılımı “Bitcoin Core” sürümünü 0.19.1i yayınladı. Ana değişiklikler Bitcoin cüzdan adresinin yeni formatı Bech32 formatı varsayılan seçenek olarak eklendi hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

ETHER VADELİ İŞLEMLER REKORU KIRILDI… TIKLAYIN

Yeni adres biçimi SegWite karşılık gelen Bech32 adlı bir kodlama şeması şeklinde. Bitcoin adresleri adresin ilk üç harfinin “bc1” ile başladığı biçimde oluşturuluyor. “1” veya “3” ile başlayan geleneksel Bitcoin adres oluşturma Base58in kodlama yöntemini kullandı. Ancak Bech32 biçimi büyük / küçük harfe duyarlı değil ve küçük bir QR kodu olma avantajına sahip. Yazım hatalarına karşı koruma geliştirildi.

Güncelleme varsayılan olarak Bech32 adresi. Ancak diğer adres türleri gerektiğinde açılır menüden seçilebiliyor.

Base58 ve Bech32in kodlanması arasındaki fark Fresets CEOsu ve CTO Riohiko Hinata tarafından blok zinciri geliştirici topluluğu GBECnin Kasım 2019da yayınlanan bir blog yayınında ayrıntılı olarak açıklandı. Blog faydaları tanıtıyor ancak aynı zamanda Bech32de gizlenmiş ciddi hatalar gibi problemlere de dikkat çekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku