Bitcoin için önce ‘sahtekarlık dedi, şimdi Bitcoin i övdü

0 1

Wall Streetin en büyük bankalarından biri olan ve yakın zamana kadar Bitcoini açık bir şekilde eleştiren JPMorgan dünyanın bir numaralı kripto para birimine bakışını değiştirdi.

Bilindiği gibi JPMorgan CEOsu Jamie Dimon kısa bir süre önce Bitcoini bir “sahtekarlık” olarak nitelendirdi ve Bitcoin satın alan ve satan bir çalışanla tanışırsa onu işten çıkaracağını söyledi.

Belli bir süre sonra JPMorgan ABDde geçen ay en büyük iki kripto borsası olan Coinbase ile Geminiye bankacılık hizmetlerine başladı.

12 YILDA BİRİKTİRDİ… TEK HATADA HEPSİNİ KAYBETTİ… TIKLAYIN

Tüm bunlara ek olarak JPMorgan analistleri tarafından hazırlanan raporlarda Bitcoinden sıkça söz edildiğini belirtmek gerekiyor.

Banka analistlerinin son raporunda “Bitcoin nadiren üretim maliyetinin altında işlem görse de Bitcoin balonu Mart ayında görülen karışıklık da dahil olmak üzere şişirildiği kadar dramatik bir şekilde çöktü” ifadeler kullanıldı…

Joshua Younger ve Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki bir raporda Bitcoin Covid-19 ile finansal çöküşte hayatta kalma gücünü kanıtladı şimdi bir varlık sınıfı Tasarruf olarak uzun ömürlülüğü ifade ediyor.

Analistler Bitcoinin hala hisse senetleri gibi bir risk varlığı olarak konumlandığını vurgularken “Bitcoinin fiyat hareketi bir değişim aracı veya bir değer deposu yerine spekülasyon aracı olarak kullanılmaya devam ettiğini gösteriyor” şeklinde konuşuyor…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku