Bitcoin için ince hesaplar

0 0

Bitcoin dün görülen yüksek seviyelerden bu yana güçlü bir düşüş yaşadı. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı 13 bin 850 $lık en yüksek seviyesinden 12.900 $a düştü.

Bu düşüş görünüşe göre ABD borsasındaki düşüşün bir sonucuydu. Dow Jones ve S&P 500 mali teşvik ve yaklaşan seçimlerle ilgili bazı belirsizliklerin ortasında yüzde 3 düşüşle aylardır sahip oldukları en büyük düşüşü kaydetti.

Bitcoinin fiyat hareketi bazı yatırımcıları o kadar korkuttu ki vadeli işlem piyasaları kısa konumlandırma göstermeye başladı. Aksine görünse de bu düşüşten daha fazla yükseliş olabilir.

Bitcoin Binance Vadeli İşlemleri Negatif Giderken Yükselmeye Başladı

Bitcoinin güçlü düşüşü daha önce coşkulu olan birçok yatırımcıyı korkuttu. Kripto varlık türev piyasalarını izleyen ByBtden alınan verilere göre Binancedeki BTC fonlama oranı -% 0013 / sekiz saat basarak negatif bölgeyi kısaca aştı.

Bir kripto varlık analisti bu olumsuz baskının “oldukça büyük bir anlaşma” olduğunu düşünüyor. Konuyla ilgili olarak aşağıda görülen resmi paylaştı ve şunları söyledi:

“Binance finansmanının negatif olması oldukça önemli bir şey. Sadece söylüyorum. Bir grup öğle yemeğinin parasını yakında alacak. “

Fonlama oranı geleceğin fiyatını spot piyasanın fiyatına normalleştirmek için uzun pozisyonların düzenli olarak kısa pozisyonlar ödediği yinelenen ücrettir. Bu fonlama oranı piyasanın hangi tarafının daha agresif olduğunu gösterir; fonlama oranı pozitifse şorttan daha agresif uzun süreler olduğunu gösterir ve bunun tersi de geçerlidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku