Analistten Sert Düzeltme ve 100 Bin Dolar Uyarısı: Bitcoin Hangi Aşamada?

927

Kripto analisti ve trader’ı Nicholas Merten, bir sonraki büyük Bitcoin (BTC) düzeltmesinin ne zaman gerçekleşebileceği konusunu değerlendiriyor. Yeni bir strateji oturumunda Merten, Bitcoin (BTC)’in boğa döngüsünün geri kalanı için beklentilerinin çoğu analistten daha ihtiyatlı olduğunu söylüyor.

Bir sonraki Bitcoin düzeltmesi ne zaman?

Ünlü analist, 100 bin dolar fiyat seviyesinin Bitcoin (BTC) için büyük bir direnç noktası olarak hareket edeceğini düşünüyor. Ayrıca 100 bin dolar seviyesinin yakalanması durumunda, bu seviyenin potansiyel olarak önemli bir düzeltmeyi tetikleyeceğini söylüyor. Konu ile ilgili olarak ünlü trader Nicholas Merten şunları belirtiyor:

100 bin dolardan 1. çeyreğe potansiyel olarak bir ralli olacağı konusunda hiç şüphem yok, ancak bence daha ihtiyatlı olabilir. Bitcoin için 100 bin dolar civarında, büyük altı haneli işaret görülüyor. Bunu başardığımızda, bence oldukça iyi bir direnç seviyesine sahip olabiliriz. Bu konuda insanlarla aynı fikirde olmayabileceğimizi ve bu konunun insanların çok duymak istemeyeceği bir konu olduğunu biliyorum. Ancak düzeltme olacağını tahmin ediyorum.

Merten: Önceki döngülerden farklı olabilir

Kriptoarena.com olarak daha önce de belirttiğimiz üzere, Merten, Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki yılın başlarında 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını tahmin eden kabaca bir fiyat eğrisi çiziyor. Diğer taraftan Bitcoin’in sonrasında yaklaşık %40 oranında düşüşle 60 bin dolar aralığına düşebileceğini belirtiyor. Ünlü analiste göre önemli bir düşüş olsa da böyle bir düzeltmenin BTC’nin Haziran 2019 ile Mart 2020 arasında yaşadığından ve Bitcoin’in kabaca %56 oranında düştüğü bu yılın Mayıs ayındaki düzeltmeden daha az şiddetli olacağını iddia ediyor.

Yakından takip edilen analist, bu sefer Bitcoin (BTC)’in önceki döngülerden daha uzun, daha az değişken bir boğa piyasasından geçtiğini öne sürüyor. Bitcoin (BTC)’nin Kasım 2022 civarında boğa piyasasını kabaca 200 bin dolar gibi bir hedefle bitirmesini öngörüyor. Bu husustaki değerlendirmelerini Nicholas Merten şöyle açıklıyor:

1. çeyrekte Bitcoin 100 bin dolara doğru bir çıkış yapsaydı çok şaşırtıcı olurdu. Düzeltip önceki 60 bin dolarlık direncini yeni destek haline getirdik. Ardından son üç döngüde tekrar tekrar gördüğümüz gibi, 2022 Kasım’ına doğru genişleyen döngülere girerek 200 bin dolara sıçradık. Bence bu çok daha mantıklı görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku