Bitcoin için bir 100 bin dolar tahmini daha

0 1

Bitcoin (BTC) 200 haftalık hareketli ortalama fiyatının altına düşebilir ancak sektörün en saygın analistlerinden biri BTC’nin 8.200 doların üzerinde tutunacağını söyledi.

Bitcoin stok akış modelinin yaratıcısı PlanB bir dizi Twitter iletisinde Bitcoin’in (XTB/USD) Mayıs’ kadar 10 bin doların üzerine yerleşeceğini öngörüyor.

Stok akış modeline göre Bitcoin’i 2021 Aralıktan önce 100 bin dolara ulaştıracak rallinin başlangıcı yarılanmanın beklendiği tarih civarına denk geliyor.

PlanB geçen yılın başında da Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasının (200WMA) üzerinde kalacağını iddia etmişti.

Geçen Aralık’ta yüzde 3 olan 200WMA büyüme oranı şimdi yaklaşık yüzde 4 seviyesinde bulunuyor.

Şu anda 10 bin doların hemen altında dalgalanan Bitcoin stok akış modelinin öngördüğü 8 bin 600 seviyesinden yaklaşık yüzde 14 daha yüksek.

BTC YARILANMA ETKİSİ “GECİKEBİLİR”

Stoktan akışa Bitcoin’in fiyat yörüngesini grafik olarak göstermek için iki gösterge kullanılır: zaten mevcut olan Bitcoinlerin sayısı ile dolaşıma eklenen yeni Bitcoinlerin sayısı.
Stok akış modeli veri olarak mevcut Bitcoinlerin sayısı ile dolaşıma eklenen yeni Bitcoinlerin sayısını kullanıyor. Tarihsel olarak son derece hassas model geleneksel para biriminden farklı olarak sert para statüsü açısından Bitcoini altınla eşit tutuyor.
Uzun vadede PlanB Bitcoin’in 2021 ve 2024 arasında ortalama 100 bin dolar seviyelerinde işlem görmesini bekliyor. Bununla birlikte geleneksel paradaki öngörülenden fazla meydana gelen zayıflık (doların zayıflaması) modeli daha az faydalı hale geliyor.
PlanB ayrıca Mayıs’ta beklenen yarılanmanın fiyat üzerindeki etkisi konusunda eleştirilere yanıt verdi. Stok akış modeli ile fiyat arasındaki ilişkinin “herkes tarafından doğrulanabilir” olduğunu savunan PlanB; “Belirli bir nedenin etkisi gecikebilir. Yarılanma etkisinin 1 gün içinde gerçekleşmesi gerektiğini iddia etmek bilimsel değildir” ifadelerini kullandı.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku