Bitcoin i tekrar 18 bin doların üzerine çıkaran faktör ne?

0 0

 Önde gelen kripto para borsası Gemininin Kurucu Ortağı ve CEOsu Tyler Winklevoss fiyatı 18.000 doların üzerine çıkaran Bitcoin rallisinin henüz bir FOMO rallisi olmadığını söylüyor. Winklevoss bir tweette rallinin kripto para birimi endüstrisindeki istikrarlı ellerden kaynaklandığını bu da kenarda bekleyen yatırımcıların henüz piyasaya atlamadığı anlamına geldiğini söyledi.

Google “Bitcoin” aramaları sabit kalıyor

Winklevoss düşüncesini Googledaki istikrarlı Bitcoin aramasına bağlıyor gibi görünüyor. Bu Googleın Bitcoin aramalarındaki artışın bir FOMOnun devreye girdiğinin bir göstergesi olacağı ve sabit kaldığı için henüz gerçekleşmediği anlamına geliyor.

FOMO kripto para birimi alanında kullanılan ve “Fırsatı Kaçırma Korkusu” anlamına gelen bir terimdir. Bu örneğin satın alma konusunda isteksiz olanların geride bırakıldıklarına ikna olacak kadar fiyatların yükselmeye başladığı zaman Bitcoinin panik alımını açıklar. Sonuç olarak FOMO tek faktör olmasa da tarihsel olarak Bitcoin fiyatını daha yüksek seviyelere itti.

Googleın son 12 aydaki Bitcoin aramalarına bakıldığında şimdiye kadar ulaştığı en yüksek seviyenin Mayıs 2020de olduğu ve 2020de ikinci kez 10.000 $ a ulaştığı görülüyor. O zamandan beri düşüş var ve hareket halindeyken yavaşça geri döndüğünde henüz Mayıs seviyelerine ulaşmadı ve bu da varlığa henüz yeni bir ilgi olmadığını gösteriyor.

Fiyat artışının arkasında kurumsal ilgi olabilir

Bitcoin devam eden boğa piyasasında 2020de birkaç fiyat seviyesini kırdı. Boğa koşusu Bitcoine yapılan bir kurumsal yatırım dalgasından kısa bir süre sonra izledi ve bu da yarım milyon Bitcoinin kurumsal bilançolarda yer almasına neden oldu. Benimseme fiyat hareketinin ana itici gücü olarak belirtildi ve analistler şu anda tanık olunan fiyat artışından bunun sorumlu olabileceğine inanıyor.

 Fiyat artışından sorumlu tek faktör bu olabilir mi yoksa başka bir şey olabilir mi? Bu makaleyi yazılırken Bitcoin 18 bin 500 dolar seviyesinden işlem görüyordu. FOMO henüz başlamadığından muhtemelen daha büyük bir hamle var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku