Bitcoin i ekim ayında neler bekliyor?..

0 1

Bitcoin fiyatı 6 bin bölgesine doğru mu gidiyor? Traderlar Ekimde dip bekliyor… Bitcoin birkaç hafta önce başlayan düşüş döneminden sonra iyileşmek için acele etmiyor. Bunun yerine son zamanlarda 7 bin 800 dolar seviyesine dokundu ve 8 bin dolar civarında kaldı. BTCden ekim ayında ne bekleniyor? TradingView’in Bu BTC fiyat tahmini size anlamanıza yardımcı olacak.

2016 boğa döngüsü fiyat hareketine göre Bitcoin’in 6 bin 500 dolar civarında potansiyel bir Alım Sinyali olan Parabolik Kanal’ın Alım Bölgesine girdiğini görebiliriz. Şimdi daha yeni fiyat hareketine ve mevcut düşüş kanalını 2018 ayı piyasasıyla karşılaştırmaktan daha ilgili olana odaklanalım. Tek başına karşılaştırma bize sadece belirli bir güvenilirlik sunabilir çünkü mevcut olan yeni 2019/2020 Boğa Piyasasındaki sadece bir geri çekilmedir birincisi ise kendi başına bir Ayı Piyasasıdır. Bununla birlikte 6 bin 500 dolarlık önceki BTC analizi ile birlikte bize çok faydalı bir bakış açısı sunuyor.

Belirtilen kalıpların ortak noktalarının ne olduğunu görelim:

1D MA50den güçlü reddetme.
MA200ün altına ilk defa geçiş (çok aylı bir süreden sonra)
Bir düşüş kanalı oluşturan Düşük Yüksekler.
Ichimoku Cloud beklemek için son bir dalış olduğunu gösteriyor.
Her ikisi de MA geri çekilmesiyle birlikte Fibonacci ölçeğinde tam (0) bir geri çekilme gerçekleştirdi.
Mevcut olan 2018 ayı döngüsü olarak sona ererse dizinin tamamını -0.5 Fibonacci uzantısında görmeliyiz. Potansiyel taban şu anda Parabolik Büyüme Eğrisinin uzun vadeli Alım Bölgesinin ortasındaki 6 bin 400 dolar seviyesine yerleşiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku