Bitcoin Hızla Yükselebilir: Ufukta 4.5 Milyar Dolar Yatırım Var

2.787

Kurumsallar tarafından kripto fonları yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. Geleneksel finans kuruluşları müşterilerine kripto odaklı alternatif imkanlar sunabilmek için yoğun mesai harcıyorlar. Fakat daha fazlasını yapanlar da var. Bitcoin yakın gelecekte yoğun kurumsal talep sebebiyle hızla yükselişe geçebilir. 

Bitcoin (BTC) hızla yükselebilir

Andreessen Horowitz, kripto fonlarına yatırımda bulunmak için 4,5 milyar dolar toplamayı hedefliyor. Geçtiğimiz hafta, A16z’in VC fonu için 3,5 milyar dolar ve Web3 tohum yatırımları için 1 milyar dolar daha toplamanın da hedeflerin arasında yer aldığı bildirildi. Polychain Capital, Protocol Labs ve Opensea’ye yatırımları olan bir VC şirketi olan A16z, Financial Times’ın yayınladığı bir rapora göre, yalnızca kripto para birimlerine odaklanan en son fonu için 4,5 milyar dolar toplamayı hedefliyor. 

 

Andreessen Horowitz risk sermayesi şirketi geçtiğimiz hafta, Mart ayında açıklanacak planlarla birlikte VC fonu için 3,5 milyar dolar ve Web3 tohum yatırımları için 1 milyar dolar daha toplamayı planladıklarını açıkladı. İlk fon, kripto girişimlerine ve girişimler için yatırım arayan projelere yatırım amacıyla kullanılacak, ikinci fon ise direkt olarak kripto paralara ve Bitcoin (BTC)’e yatırım yapmaya odaklanacak.

Şirket, kripto paralara yatırım zamanının geldiğini düşünüyor

Andreessen Horowitz, yönetimindeki yaklaşık 30 milyar dolarlık varlığa sahip, Silikon Vadisi’nin en büyük risk sermayesi şirketlerinden biridir. Aynı zamanda Girişim fonu, Skype, Facebook, Twitter ve Coinbase gibi şirketlerdeki ilk büyük yatırımcılardan biriydi. Yani iyi bir erken dönem yatırımcısı diyebiliriz. Potansiyele sahip şirketleri erken dönemlerde belirleyip yatırım yapan a16z artık kripto paralara yatırım zamanının geldiğini düşünüyor.

Paradigm, geçtiğimiz yılın Kasım ayında 2,5 milyar dolar toplayarak kripto odaklı yatırımlarda bir rekora sahip olmuştu. Eğer a16z hedeflerine ulaşırsa 4,5 milyar dolarlık yatırım ile zirvenin sahibi olacak. A16z, son olarak firmanın Afrika kıtasında bulunan bir startup’a ilk yatırımı olan Carry1st olmak üzere bir dizi kriptosever oyun platformunu destekledi. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında ,VC firmasından yüksek güce sahip bir delegasyon, kripto kurallarını tartışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde Kongre üyeleri ve yönetim yetkilileriyle görüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku