İngilizler En Çok Bu 5 Kripto Paraya Yatırım Yaptılar: Rapor!

1.417
Kripto para karşıtlığının ivme kazandığı İngiltere, yeni rekorlara imza atıyor. İngiltere, Singapur ve Avustralya’dan sonra üçüncü en büyük Ethereum (ETH) yatırımı yapılan ülke oldu.

 

 Bitcoin ve Ethereum zirvede

Finder.com, kripto para benimseme oranlarını, yatırım çeşitliliğini ve yatırımcıların demografik özelliklerini analiz etmek için 27 ülkede düzenli olarak anket düzenliyor. Son ankete 2013 kişi katıldı. Finder.com’un Aralık raporuna göre İngiltere, ETH varlıkları açısından küresel olarak üçüncü sırada yer alıyor. Ekim ayından bu yana, ülke nüfusu tarafından Ethereum yatırımının toplam payı neredeyse yüzde bir artarak yüzde 5,2’den yüzde 6,1’e yükseldi. ETH, kripto para seçimi açısından Birleşik Krallık’ta ikinci sırada yer alıyor. Kripto yatırımcılarının yüzde 32,9’u Ethereum’a sahip. Küresel ortalama ise yüzde 24,4’ün üzerinde.
İngiltere Merkez Bankası'ndan Önemli Kripto Para Açıklaması: Risk ve Boyutu!
 
Bitcoin birinciliğini korudu. Birleşik Krallık’taki kripto yatırımcılarının yüzde 42,8’i Bitcoin’e sahip. Ancak ETH ülkede popülerlik kazanmaya devam ediyor. Birleşik Krallık, Ethereum yatırımı açısından Singapur ve Avustralya’nın hemen ardından toplam  yüzde 32,9’luk pay ile dünyada üçüncü sırada yer aldı. Dünyadaki diğer kripto paralar arasında Ethereum yatırımcılarını oranının düşmesi dikkat çekicidir. Bu oran, Ekim’deki yüzde 28,2’den Aralık’ta yüzde 24,4’e düştü. Ancak İngilizler ETH’nin potansiyelini görüyor ve pozisyonlarını koruyor. Bitcoin, Birleşik Krallık’ta hala en popüler kripto para birimi konumunda. Ülkedeki kripto yatırımcısnının yüzde 42,8’i Bitcoin’e sahip ve bu da Birleşik Krallık’ı nüfusu BTC’ye sahip 11. ülke konumuna getiriyor.

Popüler kripto para birimleri: DOGE, Solana ve Ripple

Birleşik Krallık, DOGE yatırımcıları sayısı bakımından dünyada 17. sırada yer alıyor ve yatırımcıların yüzde 16,9’u DOGE’ye sahip olduğunu iddia ediyor. Bu oran, yüzde 18,5’lik küresel ortalamanın altında. Birleşik Krallık’taki kripto para birimi sahipleri arasındaki popülerlik açısından DOGE, 4. sırada yer alıyor. Kripto yatırımcılarının yüzde 15,1’i Solana’ya sahip olduklarını söyledi. SOL, 5.sırada yer alıyor. Bu oran, yüzde 15,5’lik küresel ortalamanın altında.
Ripple 3. Çeyrek Raporu Açıklandı: İşte 4.Çeyreğe Işık Tutacak Veriler!
 
Daha iyi bilinen kripto para birimlerini geride bırakan Ripple, Birleşik Krallık’taki en popüler üçüncü altcoin konumunda ve kripto yatırımcılarının yüzde 17,4’ü Ripple’a sahip olduklarını söylüyor. Ripple, İngiltere’yi dünya ortalamasının üzerine çıkaran yüzde 16,8’lik bir küresel ortalama yatırımına sahip.
Finder’ın raporu ayrıca Birleşik Krallık’taki Erkeklerin, kadınların kripto paralara sahip olma olasılığının yaklaşık 2,1 kat daha fazla olduğunu gösteriyor. Kripto yatırımcılarının yüzde 68’i erkek, yüzde 32’si ise kadın.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku