Bitcoin hız kesmedi… 18 bin doları da aştı… Peki yeni rekor gelir mi?

0 0

Bitcoin fiyatı 18 bin doları da aştı ve yazı yayına hazırlandığı sırada 18 bin 488 dolarlık yeni 2020 zirvesini gerçekleştirdi…

Ancak traderlar bununla yetinmiyor. Zira lider kripto para biriminin 2017nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19 bin 763 doları geçmesini istiyor. Bir ayı değilseniz tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak harika. Ancak ideal olarak sürdürülebilir bir rallinin temposunu koruyabilmesi için merdiven yükselme trendi ani bir yukarı tırmanmadan daha faydalıdır.

Son haftalarda BTC uzun süreli konsolidasyon dönemleri veya herhangi bir büyük düşüş olmaksızın sürekli olarak yükseldi.

“Squeeze” olarak bilinen bir trader Bitcoindeki konsolidasyon eksikliğinin ekim sonundan beri bir trend olduğunu belirtti ve bunun mevcut rallinin momentumunu tüketebileceğini ima etti.

Bitcoinin momentumu güçlü olsa da marttaki çöküşten bu yana fiyat da yaklaşık altı kat arttı. BTC büyük düzeltmeler olmadan artmaya devam ettiğinde büyük bir geri çekilme olasılığı artar. Trader bu konuyla ilgili olarak “Konsolidasyonlar fazla geri çekilmeden kısalıyor” dedi…

BTC fiyat hareketlerini takip eden popüler bir trader olan Peter Brandt bu hafta başlarında benzer bir noktayı gündeme getirdi. Brandt önceki boğa koşularında BTCnin rekor seviyeye kadar dokuz düzeltme gördüğünü belirtti.

Son yükseliş trendinde en azından bugüne kadar Bitcoin iki büyük düzeltme gördü. Geçmişteki yükseliş trendleriyle karşılaştırıldığında BTC çok daha küçük düzeltmeler gördü dedi ve şu ifadeleri kullandı::

“Bitcoin $ BTCde 2015-2017 boğa piyasası sırasında aşağıdaki ortalamalarla 9 önemli düzeltme yapıldı: yüksekten düşüğe% 37 düşüş. Bir ATHden sonraki ATHye 14 hafta. Eylül ayının başından bu yana% 10luk iki düzeltme yapıldı. “

8 Kasımdaki düşüşten bu yana Binancede Bitcoin fiyatı 14 bin 344 dolardan 18 bin 289 dolara kadar yükseldi. Yalnızca 10 gün içinde BTC net bir konsolidasyon aşamasıyla yaklaşık yüzde 27lik bir kazanç elde etti.

Vadeli işlemler piyasasını etkisiz hale getirdiği ve ani düşüş olasılığını azaltması ise uzun süreli bir ralli için kilit konu konumunda

Teknik analizde blöf bir varlığın fiyatının aniden ve dik bir şekilde düştüğünü ifade ediyor. Örnek olarak BTC 2017 zirvesinden sonra bir patlama gördü. Sonraki 52 günde BTC neredeyse yüzde 70 düştü.

Bitcoin 20 bin doların üzerindeki fiyat keşfine yaklaştığından traderlar BTCnin 20 bin dolara ulaşmadan önce bir düşüş görmesini bekliyor. Ancak pek çok analistin benzer bir senaryoyu öngördüğü için bu alım satımın aşırı kalabalık olma ihtimali de bulunuyor.

Vadeli işlem fonlama oranları nötr

Bilindiği gibi kısa vadede yükselişin devam ettiğini görebilecek bir değişken fonlama oranıdır. Büyük vadeli işlem borsalarında BTC vadeli işlem fonlama oranı yüzde 0.01de seyrediyor.

Kripto para piyasasındaki vadeli işlem borsaları traderlar arasında denge sağlamak için “finansman” adı verilen mekanizmayı kullanıyor.

Piyasadaki traderların çoğu Bitcoine özlem duyduğunda fonlama oranı pozitifleşiyor. Böyle bir durumda uzun süreli opsiyon sahipleri veya alıcılar satıcıları teşvik etmek zorundadır ve bunun tersi de geçerlidir.

Binance Futures gibi en iyi vadeli işlem borsaları yüzde 0.01lik bir fonlama oranı gösteriyor ve bu da mevcut rallinin aşırı ısınmadığını gösteriyor.

Nihayetinde traderlar hala Bitcoinin fiyat 18 bin doları aştıkça bir patlama zirvesi oluşturacağını bekliyor. Bu arada teknik analistler son BTC fiyat döngüsünün her ralliyi daha kısa konsolidasyon dönemleri izlediğini gösterdiğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku