BİTCOİN, GÜNEY KORE BORSASINDA 50 DOLARA DÜŞTÜ

0 0

Güney Kore merkezli kripto para borsası Coinnest müşterilerine yanlışlıkla yolladığı kripto paralar Bitcoin’in fiyatının ani düşmesine sebep oldu.

CoinDesk Korea’da yer alan habere göre borsa geçen hafta bir bilgisayar hatası sonucu müşterilerine 6 milyar Kore Wonu yani yaklaşık 5.3 milyon dolarlık Bitcoin ve altcoin yolladı. Bununla beraber bu olay sırasında müşterilerine bir airdrop kampanyası kapsamında We Game Tokens (WGT) yollamaya çalışıyordu.

Bunun dışında sunucu hatası nedeniyle bazı müşteriler ayrıca borsadan Kore Wonu aldı. Firma sunucu sorunlarını 19 Ocak’ta halleti ve şimdi varlıklarını eski haline döndürmek için işlemleri geri almayı çabalıyor.

19 Ocak itibariyle won’ların yaklaşık yarısı iade edildi.

Aynı zamanda WGT yerine Bitcoin alan bazı trader’ların bu Bitcoin’leri hemen satarak Bitcoin’in fiyatının borsada 50 dolara düşmesine neden olduğu bildirildi.
Bu arada Coinnest borsasının yöneticileri Nisan ayında müşterilerinin hesaplarından zimmete para geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alınmışlardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku