featured

Bitcoin gelecekte servet kazanmak için bir sigorta poliçesi olabilir mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok insan pandemi döneminde zor zamanlar geçirdi. Ekonominin kötüye gitmesi işsizliğin fırlaması ve belirsizlik. Ama belki de Bitcoin sayesinde bu hikayenin mutlu bir sonu olabilir.

Pandemi döneminde Bitcoin’e yatırılmış 1.200 dolarlık yardım parası şu an 2.000 dolar değerinde!

Pandeminin küresel ekonomi üzerindeki etkisi daha önceki hiç bir krize benzemiyor ve henüz yeni başlıyor. Durum ekonomi için ve özellikle finansal olarak zaten zor şartlarda olanlar için kasvetli görünse de bazıları için küçük miktar gibi görünen yardım parasını çok daha değerli bir şeye çevirme fırsatı olabilir.

İç Gelir Servisine göre ABD’de teşvik paraları 11 Nisan günü verilmeye başlandı ve ABDdeki vergi mükelleflerin alacağı en fazla miktar 1.200 dolardı.

BTCyi 11 Nisan 2020de 1.200 dolara satın alan ve bugün elinde tutanların şimdi 1.944 dolarları var. Hafta sonundaki düşüş olmasaydı 1.200 dolarlık yatırım en yüksek 2.112 dolar değerinde olurdu.

Bitcoine yatırılan 2.000 dolar bir gün birçok insan için hayat değiştiren para olabilir ancak zenginlik hikayesine giden yolculukta bu henüz birinci bölüm.

Trajediyi 1 BTC’ye ve 1 BTC’yi de milyonlara dönüştürme

Teşvik ödemeleri tamamlandıktan sonra yukarıda özetlediğimiz gibi 1.200 dolarlık yatırımın ilerlemesini izlemek için tasarlanmış bir Twitter hesabı oluşturuldu. Bu yatırımın yolculuğu Bitcoin gibi birçok iniş ve çıkış yaptı.

Teşvik sıcak nakit ve yardım parası şeklinde geldiğinde sadece 1.200 dolarlık tek seferle sınırlı kalmadı. Ek olarak pandemik desteği ve işsizlik yardımı alanlara haftada 600 dolar daha ek ücret ödendi.

Bu ödemeler teşvik ödemeleri bittikten birkaç gün sonra 15 Nisan 2020de başladı. Teşvik yatırımlarını takip eden Twitter hesabına göre ilk 1200 dolarlık çekin üzerine haftalık 600 dolarlık BTC yatırımı yapmak 120 BTCye sahip olmakla sonuçlanacaktı.

Bu miktardaki Bitcoin şu anda yaklaşık 13 bin dolar. Ancak bu mutlu hikayenin sonu bu değil! Daha da fazlası var! Ancak tam bir Bitcoine sahip olmak sadece 21 milyon olduğunda başarı sayılacak.

Max Keizer ve Tim Draper gibi üst düzey yatırımcılar Bitcoinin BTC başına yüz binlerce ila muhtemelen milyonlarca kişiye ulaşmasını istiyor.

Bu senaryolardan herhangi biri gerçekleşirse tüm teşvik yardım paralarını Bitcoine koyma riskini alan herkes inanılmaz derecede zengin olabilir.

Bu hikayenin vermek istediği mesaj şudur: zor zamanlardan geçmemize rağmen Bitcoin gelecekte servet kazanmak için bir sigorta poliçesi olabilir ve şimdi Bitcoim almanın tam zamanı !

Bitcoin gelecekte servet kazanmak için bir sigorta poliçesi olabilir mi?