Bitcoin fiyatı, son bir yılda ilk kez 11 bin dolara yakın

0 2

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin bugün büyük bir direnci kırdı ve yeni bir yıllık yüksek seviyeye ulaştı. Hodlerlar yükselişte olduğundan dolayı oldukça olumlu bir tavır sergiledi. Mevcut durum itibarıyla BTC yaklaşık bir yıl içerisinde ilk defa 11.000 doları geçmeye yakın olduğunun sinyalini verdi.

Son iki ay boyunca Bitcoin 9000 ile 10000 aralığında işlem gördü. Bu son 30 gün içinde ise bu band daha da daraldı ve Bitcoin genellikle 9500 doların altında yer aldı. Bu sürecin oldukça stabil ve durağan geçmesi Binance CEOsu Changpeng Zhaonun şakayla karışık bir şekilde spekülatörlerin Bitcoini “stablecoin” olarak adlandırmaya başladıklarını söylemesine neden oldu.

Bu durum haftasonu ile birlikte değişiklik gösterdi. Bitcoin bu engeli aşmayı başararak 9.700 dolar civarında kapanış yaptı ve yükseliş eğilimini sürdürdü.

Bitcoin iki ay içinde ilk kez Pazar günü 10.000 doları gördü. Bu yükseliş Ethereumun yeni bir yıllık rekora ulaşmasıyla tüm kripto pazarını güçlendirdi.

Bloomberge açıklama yapan market analyticse göre BTCnin bu eğilimi devam ettirip 10.500 doları geçmeyi başardığı takdirde geleceği çok parlak görünüyor. Fundstrat Global Advisorsın teknik stratejisti Rob Sluimer bu fiyatın Bitcoinin 13.800 dolarlık bir sonraki direnci kıracağını düşünüyor.

Bu öngörünün tutma olasılığı bulunuyor. BTC boğaları bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatını 10.950 dolara kadar çıkardı. BTC bu fiyatın üzerindeki bir tabloyla en son 11 Ağustos 2019da karşılaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku