BİTCOİN FİKRİNİ İLK DÜŞÜNENLERDEN OLAN TİMOTHY MAY HAYATINI KAYBETTİ

0 1

Kripto Anarşist Manifestosu’nun yazarı ve aynı zamanda ünlü cyberpunk grubunun üyesi ve kurucularından olan Timothy May 67 yaşında hayata veda etti. May Bitcoin fikrini ilk düşünen ve konuşanalar arasındaydı.

Cyberpunk grubu 90lı yıllarda internet gizliliği ve teknolojinin nasıl insanların özgürlükleri konusunda daha fazla kullanabileceğini araştıran bir kriptoloji sevenler tarafından kurulmuş bir gruptu. May teknolojinin insanların birbirleriyle etkileşimde bulunma şeklini nasıl dönüştürdüğünü herşeyiyle anlatarak ünlü Kripto Anarşist Manifestosu’nu yazdı. May yazdığı bu görüşler ile gelecek nesilldeki cyberpunk üyelerine ilham oldu. Bunlardan biriside Satoshi Nakomato idi. May’in bu hareketi 100 milyar dolarlık kripto para hacminin oluşturulmasıdaki ilk adımdı diyebiliriz.

Mayin vefatı sonra Ethereum kurucusu Vitalik buterin ve cyberpunk üyelerinden ve kimilerine göre Satoshi olan Nick Szabo üzüntülerini paylaştılar.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku