Bitcoin en kritik aylık kapanışı yapmak üzere

0 1

Eylül ayının tamamlanmasına oldukça az bir zaman kaldı. Ay tamamlanırken lider kripto para birimi Bitcoin’in iki kilit seviyenin üzerinde olması gerekiyor. İşin ilginç tarafı her iki noktanın da bu önemli aylık kapanışta bir araya gelmiş olması.

Mum grafikte eylül ayının nasıl kapanacağı yalnızca 2020nin geri kalanı için değil 2021 ve sonrasında da sahneyi hazırlayabilir.

Bitcoinin eylül aylık mum kapanışı neden kripto için çok önemli

Bitcoin fiyatı kripto analistleri ve uzmanların düzenli olarak belirttiği gibi her zaman çok önemli bir anda veya kesişme noktasında. Elbette ki Bitcoin için birçok önemli nokta var. Ancak bunlardan çok azı 30 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek aylık mum çubuğu kapanışı kadar kritik.

O gün tipik olarak önemli olmasa da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde aylık mum kapanışı nedeniyle özellikle dikkate değer kılıyor.

Aslında bu seviyeyi kritik kılan belirli zaman diliminde gerçekleşen fiyat hareketiyle ilgili.

Teknik analizde genel trend değişiklikleri söz konusu olduğunda en fazla ağırlık en yüksek zaman dilimlerine verilir. Örneğin günlük büyüme harika ve hepsi boğalar için ancak büyük yeşil mumlar haftalık ve aylık zaman dilimlerinde görünmeye başladığında bunun bir boğa piyasasına dönüştüğünü biliyor musunuz?

Bitcoinin Eylül ayındaki aylık kapanışı mecazi ve kelimenin tam anlamıyla çizgide çok şey barındırıyor. Ve aslında kriptoda potansiyel olarak şimdiye kadarki en kritik aylık kapanışla çakışan aynı anda birleşen iki nokta var.

Yukarıdaki grafikte Bitcoin fiyatı düşüş trendini yeniden test ediyor. Bunun yanında direnci desteğe döndü. Bu seviyenin üzerinde bir kapanış ve ardından hacimle tersine dönme teknik analiz kurallarına göre bir kırılmayı teyit edecek öneme sahip.

Aşağıya doğru yönelmiş direniş veya yukarı çıkan destek hatlarının yanı sıra yatay olarak da destek ve direnç mevcut.

Düşüş eğilimi çizgisinin yeniden test edilmesi çok önemli olduğu kadar yatay direncin bir başka yeniden testi de destek tutmaya devam ediyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin düşüş trendinden çok daha fazla test edilmiş başka bir çizgiyi de elinde tutuyor.

Destek olarak yeniden test edilen her iki trend çizgisi Eylül 2020de özel bir şeyin döndüğünü ve sonucun yılın geri kalanı ve sonrası için zemin hazırlayabileceğini söylüyor.

Bitcoin gerçekten bir boğa piyasasına giriyorsa bu aylık kapanış bunu doğrulayabilir. Bundan sonra bu trend çizgilerinin altındaki fiyatlara bir daha asla bakılamaz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku