Bitcoin e olan talep günden güne artıyor: İşte 3 olumlu işaret

0 0

Bitcoine olan ilgi giderek artıyor. Bunun nedeni olarak üç etken gösteriliyor.

1. 2017deki yükselişe benzerlik gösteriyor

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2017deki yükselişe benzerlik gösterdiği için daha fazla benzersiz varlıklar Bitcoin ağına katılıyor.

On-chain izleme ağı Glassnotea göre 4 Ağustos itibariyle haftalık ortalama yeni varlık sayısı 140.000 olarak 2018in başından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Glassnode tarafından aynı ağ varlığı tarafından kontrol edilen bir adres kümesi olarak nitelendirilen yeni varlıklar cüzdan adreslerini ifade ediyor.

Faaliyetteki genel büyüme fiyat hareketinin 10.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte 2019dan bu yana ilk kez beş rakam destek olarak tutuluyor.
Bitcoin new entities 7-day moving average chart
                                                                     Bitcoin yeni varlıklarının 7 günlük hareketli ortalama grafiği

2. Squarede “inanılmaz” Bitcoin talebi

Ünlü bir yorumcu ödeme şirketi Squarein ikinci çeyrekte Bitcoin gelirlerinin yaklaşık 1 milyar dolara ulaştığını ve bunun bir boğa piyasasının kanıtı olduğunu söylüyor.

Bu haftaki hissedar raporuna göre Square aylık 30 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Cash Appin üç aylık BTC gelirlerini 875 milyon dolar olarak açıkladı.

Bu rakam 306 milyon dolar olan birinci çeyreğe kıyasla yaklaşık % 200 oranında aşıyor.

Square Bitcoini ilk desteklemeye başladığı zaman olan 2018in ilk çeyreğine göre bu rakam % 600 daha yüksek olarak kayda geçti. Brüt karlar da değişerek bu yılın 2. çeyreğinde 17 milyon dolar ile iki yıl öncesine göre % 711 artış yaşadı.

Şirket raporda ” Bitcoin geliri ve brüt kar BTC faaliyetlerindeki ve müşteri talebindeki artıştan yararlandı ” dedi.

Analist Kevin Rooke sonuçları dünya çapında yaşanan COVİD-19 nedeniyle aylarca süren ekonomik dengesizlikten sonra “inanılmaz şeklinde tanımladı.

Üç aylık kare Bitcoin geliri                                                                                                Üç aylık BTC gelir tablosu

3. Bu bir boğa piyasası

Yatırım devi Grayscale ile birlikte Twitterın kardeş şirketi yeni BTCnin aslan payını almak ile sorumluluk taşıyor.

Mayıs ayında Square kullanıcılar için dolar-maliyet ortalaması alma işlevselliğini serbest bırakarak uzun vadeli Bitcoin yatırım stratejilerini hedeflemeye başladı.

Bu hareket Bitcoinin kendi servetinde bir değişikliğe öncülük etti ve fiyat artışı ile aylar süren durağanlıktan sonra son haftalarda piyasada kazanım sağladı.

Google Trends verileri Mart ve Mayıs ayındaki blok sübvansiyonlarının halvinge benzer bir faiz artışını doğruluyor. Bununla birlikte geçen yılın Haziran ayına kıyasla ilgi yaklaşık % 40 daha düşükken fiyat seviyelerinde genel olarak benzerlik görünüyor.

Google search interest in “Bitcoin.”                                                                                             Googleda BTC ilgisi

Basın zamanı itibariyle 11.310 dolarlık BTC/USD Mart ayında 3.600 dolarlık düşüşe oranla % 215 kar sağladı.

Bir Twitter hesabı sahibi olan Parabolic Trav Squarein performansı konusunda açıkça iyimser konuştu ve Arkadaşlar bu bir boğa piyasası dedi.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku