Bitcoin düşmüyor… Ama satış baskısı çok fazla… Peki ne olacak?

0 11

Bitcoin 8 bin 800 dolarlık bölge içinde daha önce sahip olduğu pozisyonunu kaybetmeye zorlayan bir satış baskısı akışı ile karşı karşıya kaldıktan sonra 8 bin 700 dolarlık bölgede istikrarlı bir şekilde duruyor. Veriler BTCnin sadece hafif kayıplar görmesine rağmen bu satış baskısının oldukça büyük olduğunu gösteriyor.

Dikkat çeken nokta boğaların bu satış baskısının çoğunu karşılaması. Bu durum BTCnin son birkaç hafta içinde yakaladığı yükseliş eğiliminin bir süre sonra devam edeceğini gösteren bir işaret olabilir.

Yazı yayına hazırlandığında Bitcoin şu anki fiyatı olan 8 bin 700 dolar ile yüzde 1in biraz üzerinde işlem görüyordu. Bu seviye günlük 8 bin 800 doların üzerindeki yüksek seviyeler baz alındığında hafif bir düşüşe işaret ediyor.

Her ne kadar BTC son zamanlarda 8 bin 800 dolar civarında işlem görmesi sonrasında hafif bir aşağı yönlü hareket görse de bazı analistlerin kripto para biriminin yukarı momentumunu genişletmeye devam edemediğini iddia etmesi teknik zayıflığın bir işareti olduğunu belirtmek önemli.

Bitcoin günlük 8 bin 600 dolarlık düşük seviyelerinden hafif bir sıçrama yapabilir ve şu anda boğaların ve ayıların bir çıkmazda kaldığı görülüyor.

Kripto para biriminin dikkatle değerlendirilmesi gereken son fiyat hareketini çevreleyen bir faktör herhangi bir büyük fiyat düşüşü olmamasına rağmen satış baskısının inanılmaz derecede agresif olmasıdır.

Twitterda popüler bir kripto analisti olan Cantering Clark son bir tweette bunun hakkında konuştu. BTCnin yakında bir momentum görebileceğini ima eden bir düzeltme olduğunu söylemek için çok erken olduğunu belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku