Bitcoin düşerken tam 5,6 milyon dolar kaybetti

0 4

Kripto para piyasalarında büyük düşüşler devam ediyor. Bir numaralı kripto para birimi özellikle Bitcoin hafta sonu görülen kısa vadeli yükseliş sonrasında değer kaybetmeye devam ediyor. Haber yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 4 bin 600 dolardan işlem görüyordu.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Geçen hafta piyasadaki koşullar bugünkünden daha kötüydü. Bitcoin BitMEXte 3 bin 600 dolara düştü ve uzun pozisyonlarda 1.5 milyar doları aşan bir tasfiyeye oldu. Bu BitMEX için tarihi bir kayıttı.

Bitcoinde keskin bir düşüşün ilk belirtileri yüzde 35lik düzeltmeyle başladı fiyat 7 bin 900 dolardan 5 bin dolara düştü. Bu ilk düşüş sözleşmelerin önemli ölçüde artmasını veya kaldıraç seviyesini düşürmesini bekledi. Bu BitMEX motorunun on milyonlarca dolar Bitcoin satmasını sağladı.

Bitcoinde önemli bir konuma sahip olan traderlardan birinin 1220 BTCyi kaybettiği ve bu da yüzde 50 değer kaybettiği ortaya çıktı. Piyasanın zıt yönüne doğru hareket eden Güney Koreli önde gelen kripto paranın yükselişini oynayan bu tradera mal oldu. 1220 BTC cari fiyatlarla 5.6 milyon dolar. Bu rakamın toplam değeri düşüşten önce yaklaşık 10 milyon dolardı.

Genellikle BitMEX ve diğer kripto borsalarındaki büyük hesaplar düşük kaldıraç ile trade yapar ve bu da tasfiye olasılığını önemli ölçüde azaltır. 3-5 kat aralıktaki düşük kaldıraç hesapları bile Bitcoin fiyatı yüzde 30 ila 40 düştüğünde tasfiyeye açık kaldı. Sonunda 10 milyon doların üzerinde hesap tasfiye edildi ve BTC üzerinde muazzam bir satış baskısı oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku