Bitcoin, Dünyanın En Büyük Bankalarını Ardında Bıraktı!

0 0

Boğa koşusu devam ederken kripto para piyasasının toplam değerinin 1.5 trilyonun biraz altına düşmesi kimi kripto para biriminin kırmızıya bürünmesine neden oldu. Fakat Bitcoinin 12 Şubatın ilk saatlerinde 48.000 doların üzerine çıkması ve rekor tazelemesiyle piyasa yeniden yeşillenmeye başladı ve lider kripto para birimi yazım sırasında 47.590 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri de 1.5 trilyon doları geçmeye oldukça yakın.

Rekor üstüne rekor kıran Bitcoinin piyasa değeri 900 milyar dolara yaklaşırken CompaniesMarketCapin sağladığı verilere göre lider kripto para birimi Bitcoin piyasa değeri bakımından JPMorgan Chase Bank of America ve Citigroupu geçerek ardında bıraktı.

Bitcoin gibi son haftaların parlayan yıldızı Ethereum da piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük bankalarından bazılarından daha büyük hale geldi. 1.500 doların üzerinde 10 gün geçirerek yükselişine devam edeceğinin sinyalini veren Ethereum sonuç olarak piyasa değeri bakımından HSBC Wells Fargo ve Bank of Chinaı geçerek ardından bıraktı.

Öte yandan Tether Polkadot ve Cardano da CompaniesMarketCapin sağladığı en büyük 50 finans kuruluşu listesinde yer buldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku