Bitcoin, dünyaca ünlü gazete The Wall Street Journal ın ön sayfasında yer aldı

0 1

Dünyaca ünlü gazete  Wall Street Journal ön sayfasında Bitcoinin beş haneli fiyatları geri kazanmasından bu yana Bitcoinin mükemmel yüzde 80lik rallisini ele alıyor.

İki ayda yüzde 80lik bir toparlanmanın ardından Bitcoin yeniden medyanın ilgisini çekiyor ve The Wall Street Journal 23 Kasım tarihli sayısının ön sayfasında kripto para biriminin kurumsal yatırımcılar arasında benimsenmesine yer verdi.

Gazetedeki yazı Bitcoinin son zamanlarda diğer tanınmış figürlerin yanı sıra “Wall Street milyarderleri” Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmillerden destek bulduğunu belirtiyor.

Riskten korunma fonu yöneticilerinden ve Grayscale Investmentsten gelen önemli yatırımlara ek olarak WSJ artık tanıdık finansal hizmet şirketleri aracılığıyla kripto varlıklarına erişebilen perakende yatırımcıların artan talebini vurguluyor.

Makale Squarein Cash Appteki Bitcoin hacminin 2020nin üçüncü çeyreğinde 16 milyar dolar olduğunu 2019un tamamı için 555 milyon dolar olduğunu belirtiyor. ABD merkezli borsa ItBitteki ticaret faaliyeti PayPalın Bitcoin ticaret hizmetlerinin platform aracılığıyla yürütüleceğinin açıklanmasının ardından arttı

Aynı gün PayPal CEOsu Dan Shulman CNBCye yaptığı bir sunumda Bitcoinin giderek daha fazla benimsenmesinin kripto varlıklarının “bir varlık sınıfından daha çok bir para birimine geçeceğini” göreceğini öngördü:

“Kağıt para kullanımı insanların işlemleri kullanma şeklinin değişmesiyle yavaşça kaybolduğu için özellikle perakende tarafındaki merkez bankalarının kağıt parayı dijital fiat para formlarıyla değiştirmesi gerekecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku