Bitcoin dijital emtia ticareti çağını başlatacak mı?

0 0

Bitcoin’in finansal korunma enstrümanı olabileceğine dair tartışmalar sürüyor. Altının son tırmanışı güvenli liman yatırımları için bir senaryo sundu ve bu eğilim bazı benzerlikler ve yatırımcı algısı nedeniyle BTC’ye yönelimi artırabilir.

ALTIN GÜVELİ LİMAN ALIMLARIYLA 7 YILIN ZİRVESİNDE

Altın koronavirüs endişeleriyle 1.600 doların üzerine çıkarak yedi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Hisse senetlerindeki artışa rağmen jeopolitik riskler ve virüs endişeleri yatırımcıları hala altına yönlendiriyor. Altına hücum Amerikan ve Avrupa endekslerindeki rekor seviyelere rağmen güvenli liman varlıklarının hala önemli bir çekiciliği olduğunu gösteriyor.

Altın daha riskli varlıklarla geleneksel olarak ters korelasyona sahiptir ancak BTC için bu ilişki henüz kurulmamıştır. BTC istikrarsızlık dönemlerinde yükselen eğilimler gösterdi ancak ani fiyat düşüşleri de altına kıyasla daha zayıf bir değer deposu olduğunu gösterdi. Öte yandan altının üst potansiyeli çok daha muhafazakardır.
Şimdilik Bitcoinin çeşitlendirme açısından portföyün küçük bir parçası olması konusunda bir fikir birliği oluştu.

ALTIN VE BITCOIN ENFLASYON KORUMASI OLARAK KULLANILABİLİR

Altında olduğu gibi Bitcoin için fiziksel talep ve BTC araçlarına yatırım isteğe bağlı hale geliyor. Vadeli işlemler opsiyonlar ve Avrupa borsalarında işlem gören bazı türev ürünler de dahil olmak üzere BTC araçları var. Ancak Bitcoini fiziksel olarak tutma konusunda herhangi bir kısıtlama yok ve bu fırsattan  hem kurumsal hem bireysel yatırımcılar faydalanabiliyor.

Şimdilik dijital varlık ticareti ana akım olmaya yakın değil. Bakkt vadeli işlemler borsası BTC vadeli işlemleri için en büyük ana pazar. Spot piyasalar ve OTC piyasaları bu tür operasyonların büyük ölçüde düzensiz ve küçük ölçekli olduğu kripto para biriminin ilk günlerinden çok mesafe kat etmiş değil. Bununla beraber borsalar büyüyor ancak piyasayı düzenleme ve kötü oyuncuları ve riskli ticaret hareketlerini izleme yaklaşımı konusunda hala bir fikir birliği yok. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku