Bitcoin destekçisi CEO görevinde kalıyor

0 0

Twitter CEOsu Jack Dorsey ve Twitterın hissedarı olan Hedge Fonu Elliott Management [Eliot] Dorseyin Twitterın CEOsu olmaya devam edeceğini kabul etti. CNN de dahil olmak üzere birçok medya kuruluşu bu haberi geçti.

DÜŞÜŞE RAĞMEN BİTCOİN’DEKİ KONUMLAR ARTIYOR… TIKLAYIN

Dorsey aynı zamanda Twitter ve yerleşim şirketi Squarein CEOsudur ve Elliott Twitterı çalıştırmakla ilgili sınırlı bir süre için endişeliydi. Elliott Şubat ayında Twitterda büyük bir hisse aldı. Dorseyi yönetim kurulu toplantısında CEO olarak istifa etmeye zorladığını söyledi.

Bu anlaşmaya varmak için Twitter yatırım şirketi Silver Lakeden 1 milyar dolarlık yatırım aldı ve yönetim kuruluna iki yönetim kurulu üyesi ekledi. CNNye göre Twitter hisselerinin 2 milyar doları geri almayı planlıyor.

Dorsey hevesli bir Bitcoin meraklısı olarak bilinir. Square doğrudan raporladığı bir Bitcoin geliştirme ekibi olan Sqaure Cryptoya ve Marta kadar dört proje ve geliştiriciye fon sağladı. Dorseynin Twitterdaki takibi kripto para birimi endüstrisi için iyi bir haber.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku